Lechici wrócili z urlopów! Trzech przebywa na kwarantannie!

2020-04-21 14:38 BP
Zawodnicy Lecha Poznań nadal trenują indywidualnie w domach
Autor: fot. Przemysław Szyszka/Lech Poznań Zawodnicy Lecha Poznań nadal trenują indywidualnie w domach

Zawodnicy Lecha Poznań powrócili z wielkanocnych urlopów. Dalej nie mogą trenować drużynowo i każdy z nich odbywa treningi indywidualne w domu. Ponadto przebywają na tzw. izolacji sanitarnej. Codziennie wypełniają ankiety dotyczące ich zdrowia.

Piłkarze Lecha Poznań wrócili ze swoich świątecznych urlopów, jednak nie mogą wciąż trenować całą drużyną.  Zawodnicy mają rozpisane odpowiednie ćwiczenia, które wykonują we własnych domach.

W ciągu tego tygodnia nasi piłkarze będą jedynie trenowali w swoich domach korzystając właśnie z zajęć on-line oraz będą używali rowerów stacjonarnych. Poza tym drużyna będzie w tzw. izolacji sanitarnej, czyli każdy zawodnik codziennie musi raportować o swoim stanie zdrowia. Po dwóch tygodniach, czyli 4 maja, wszyscy przejdą testy na koronawirusa

mówi trener przygotowania motorycznego lechitów, Karol Kikut. Trzech zawodników Kolejorza musi przez następne dwa tygodnie pozostać w kwarantannie. Są to gracze, którzy na Wielkanoc wyjechali do swoich rodzinnych krajów, a teraz ponownie przekroczyli granice.

Dotyczy to Mickeya van der Harta, Christiana Gytkjaera oraz Bohdana Butko. Na ten moment, pod względem treningów ich przygotowanie nie różni się niczym od reszty zespołu, poza tym, że muszą przestrzegać obowiązkowej kwarantanny i nie opuszczać swoich domów.

Zawodnicy są zgodni co do tego, że w obecnej sytuacji najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo. Wszyscy wyczekują kolejnych decyzji rządu oraz władz ligi.

Posłuchaj, na czym polega biopsja tarczycy. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Policjanci śpiewają o koronawirusie do piosenki Martyniuka
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE