Lech w końcu strzelił gole i wygrał derby z Wartą

2024-03-15 22:24

W spotkaniu 25. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy przy Bułgarskiej doszło do derbów Poznania - Lech podejmował Wartę. Kolejorz w końcu się przełamał i po czterech spotkaniach bez zdobytej bramki udało się podopiecznym Mariusza Rumaka strzelić gole. Kolejorz wygrał 2:0 i po raz kolejny w spotkaniu derbowym pokonał Wartę.

Lech Poznań - Warta Poznań: piłkarskie derby dla Kolejorza

Od czasu powrotu Warty do Ekstraklasy, Zielono-Białym jeszcze nigdy nie udało się wywalczyć z Lechem choćby punktu. Wydawało się, że w piątek sytuacja do tego będzie idealna, ponieważ Lech nie strzelił ani jednej bramki w ostatnich czterech spotkaniach. Rzeczywistość dla Warciarzy okazała się jednak dosyć brutalna.

Pierwsza połowa spotkania przy ulicy Bułgarskiej nie dostarczyła nam wielu ciekawych okazji, chociaż zgodnie z przewidywaniami ro Lech był stroną dominującą. Nieskuteczność udało przełamać się dopiero w drugiej części meczu. w 52. Kristoffer Vlede wyprowadził Lecha na prowadzenie. Norweg w 80. minucie popisał się drugim trafieniem i było już wiadomo, że komplet punktów powędruje do podopiecznych Mariusza Rumaka.

Niestety dla Warty, była to druga porażka z rzędu. Sytuacja drużyny robi się coraz mniej ciekawa, ponieważ w ostatnim czasie kluby z dolnej części tabeli punktowały. Na piątkowy wieczór podopieczni Dawida Szulczka mają zaledwie cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

Natomiast dla Kolejorza trzy punkty były wręcz bezcenne. Jeśli drużyna poważnie myśli o mistrzostwie na potknięcie nie było miejsca. Lech ma obecnie 44 punktu i awansował na trzecią pozycję w tabeli.

Piłkarze wrócą na ligowe boiska dopiero w Wielkanoc. W następnym tygodniu czeka nas bowiem przerwa na reprezentację.

Lech Poznań - Warta Poznań 2:0 (0:0).

Bramki: 1:0 Kristoffer Velde (52), 2:0 Kristoffer Velde (80).

Żółta kartka - Lech Poznań: Bartosz Salamon, Ali Gholizadeh, Elias Andersson.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów 23 361.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Quiz: Czy znasz historię Lecha Poznań?