Poznań: Lotnisko Ławica z problemami? Chodzi nawet o 41 milionów złotych!

2020-04-22 18:45
Lotnisko Ławica
Autor: Junx/wikipedia.org

Poznańskie lotnisko Ławica może mieć poważne problemy finansowe! Niewykluczone, że na jego działalność trzeba będzie dołożyć kilkadziesiąt milionów złotych.

Chociaż na razie to prognozy to prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak przyznaje, że jeżeli sytuacja nie poprawi się na działalność lotniska trzeba będzie dołożyć 41 milionów złotych.

W przypadku lotniska jest trzech wspólników: Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, Urząd Marszałkowi i Miasto Poznań. Na dzisiaj jeśli tych lotów byśmy nie uruchomili biorąc pod uwagę jeszcze też te odszkodowania, które musiały być wypłacone z uwagi na rozszerzenie strefy przez Euro 2012 to mamy taką sytuację, w której wspólnicy według naszej wstępnej prognozy musieliby dołożyć do lotniska 41 milionów. Jak to będzie wyglądało czy PPL będzie chciało w tych działaniach uczestniczyć tego jeszcze nie wiemy. Ja z pewnością będę chciał w najbliższym czasie z panem marszałkiem i z panem Szpikowskim z PPL-u porozmawiać jak oni widzą kwestię lotniska w najbliższych miesiącach, mam tu na myśli najbliższe 18 miesięcy. Być może prezes Szpikowski ma już jakieś informacje kiedy będzie przywrócony ruch lotniczy - mówi prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

Prezydent dodał, że lotnisko jest na tyle istotnym elementem dla przedsiębiorców, którzy działają na terenie Wielkopolski, że on z pozycji miasta nie chciałby podejmować i uczestniczyć w decyzjach które wiązałyby się z koniecznością zawieszenia lotniska na dłuższy okres.

Będziemy szukać rozwiązań, które ograniczą poziom pieniędzy, które musielibyśmy do lotniska dopłacić, ale również z tą myślą, żeby lotnisko bardzo zacisnęło pasa w zakresie ponoszonych kosztów.

Jaśkowiak nie wykluczył też konieczności cięć pracowniczych.

Powrót rozgrywek PKO Ekstraklasy już pod koniec maja? O szczegółach wie Szymona Kępka z Radia ESKA - posłuchaj:
Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE