Kolejne poznańskie ulice będą odnowione dzięki wpływom ze strefy płatnego parkowania!

2022-01-21 17:06
ZDM
Autor: Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu

Drugie życie dla poznańskich ulic! Będą one odnowione dzięki wpływom ze strefy płatnego parkowania!

Kolejne poznańskie ulice będą odnowione dzięki wpływom ze strefy płatnego parkowania! Przypomnijmy, została ona wprowadzona na Starym Mieście, Jeżycach, Wildzie i Łazarzu.

W tym roku mamy w planach remont chodnika na ulicy Umińskiego na Wildzie, na Krasińskiego, Sienkiewicza i Jackowskiego to są Jeżyce oraz na Grobli - to jest Stare Miasto

mówi Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich. ZDM planuje w tym roku przeznaczyć około 5 milionów złotych na remonty z wpływów ze strefy płatnego parkowania. To nie wszystko. Przybędzie również zieleni.

W tym roku na ulicy Umińskiego mamy plany, aby na szerokim chodniku odbrukować  te miejsca, które nie są wykorzystywane już przez pieszych i tam zasadzić nie tylko drzewa, ale również krzewy.

W ubiegłym roku ZDM wydał około 10 milionów złotych na remonty poznańskich chodników. Z czego 4 miliony pochodziły z wpływów ze strefy płatnego parkowania.

QUIZ: Znasz wszystkie plotki z tygodnia?

Pytanie 1 z 6
Nogi Heidi Klum są ubezpieczone na różne kwoty, ponieważ modelka wpadła w młodości na szkło i na jednej jest duża blizna.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE