Kolejne nielegalne wyścigi po ulicach Poznania. Policjantów wezwali mieszkańcy

2021-04-06 12:38 marc
Kolejne nielegalne wyścigi w Poznaniu
Autor: KMP Poznań

Po raz kolejny na ulicach Poznania fani motoryzacji urządzili sobie nielegalne wyścigi samochodowe. Tym razem zdarzenie miało miejsce podczas świąt Wielkanocnych na ulicy Lutyckiej. Tym razem policjantów na miejsce wezwali zaniepokojeni mieszkańcy.

Kolejny nielegalny wyścig aut. Tym razem fani motoryzacji urządzili go w sobotę na ul. Łużyckiej w Poznaniu, a tam po sygnałach od mieszkańców pojawili się policjanci z poznańskiej drogówki. Kolejny, bo nie tak dawno mundurowi skontrolowali 20-latków, którzy „ścigali się” w centrum miasta.

Teraz uczestników tego spotkania było więcej. Ci, którzy poruszali się autami, które miały nieprawidłowości w postaci przelotowych, powiększonych układów wydechowych bez katalizatorów, opon wystających poza obrys błotników, niehomologowanych żarówek w lampach, czy nieprawidłowego ogumienia zostali wylegitymowani przez policjantów. W tych przypadkach kierowcy odjechali z mandatami i często bez dowodów rejestracyjnych. Tak było również w przypadku kierowcy BMW, który dzień wcześniej na ul. Wrzesińskiej, jak sam oświadczył, dopiero „uczył się driftować”.  Policjanci zakazali 20-latkowi dalszej jazdy, a auto odjechało na lawecie.

Sedno Sprawy - Wojciech Andrusiewicz

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl