szpital łóżka koronawirus

i

Autor: Pixabay

Kolejne łóżka covidowe pojawią się w Poznaniu

2021-11-26 19:52

Kolejne łóżka mają zostać uruchomione w Szpitalu Miejskim przy ulicy Szwajcarskiej. To efekt coraz szybciej zajmowanych miejsc na oddziałach covidowych w naszym regionie.

Do aktualnie już funkcjonujących 36 łóżek na oddziale zakaźnym planowane jest dołożenie kolejnych 150, z czego 100 łóżek planujemy otworzyć już w przyszłym tygodniu.

Mówi Mateusz Daszkiewicz z Urzędu Wojewódzkiego. Nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem powstaną z przekształcenia miejsc na innych oddziałach placówki.

Aktualnie trwają prace organizacyjne, mające na celu w pełni zabezpieczenie prawidłowego funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz innych oddziałów, na które pacjenci przyjmowani są w najpilniejszym trybie.

Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, z których oddziałów będą zabrane miejsca. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mają być to łóżka między innymi z oddziału reumatologii.

Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE