Wiemy, kiedy przyjdzie wiosna. Prognoza pogody na marzec zaskakuje. IMGW uchyla rąbka tajemnicy

i

Autor: sunflair/cc0/Pixabay.com Kiedy przyjdzie wiosna? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, a IMGW podaje wstępna prognozę

Kiedy wiosna zawita do Poznania? Czekamy na pierwszy dzień wiosny!

2023-02-22 11:59

Za nami kilka zimowych miesięcy, podczas których nie brakowało dużych opadów śniegu, minusowej temperatury oraz mroźnej aury. Przed nami z całą pewnością jeszcze kilka mroźnych nocy. Jednak dni robią się coraz dłuższe i coraz częściej czuć już wiosenną aurę. W związku z tym wielu z nas czeka już na wiosnę! Kiedy przyjdzie ta kalendarzowa i kiedy sama pogoda sprawi, iż będziemy czuli wiosnę?

Pierwszy dzień wiosny to zdecydowanie jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w całym roku. To właśnie wtedy przyroda budzi się do życia po zimowym śnie, a my mamy znacznie więcej energii do działania. Kiedy w 2023 roku przypada pierwszy dzień wiosny?

Pierwszy dzień wiosny 2023: kiedy wypada?

Kiedy jest astronomiczna wiosna 2023? Pierwszy dzień wiosny astronomicznej najczyściej wypada w okolicach 20 lub 21 marca. W 2023 roku jest to 20 marca, czyli w poniedziałek. Astronomiczna wiosna rozpoczyna się w momencie zrównania długości dnia z nocą. Mimo, że pierwszy dzień wiosny wypada w marcu, to często ciepłe powietrze dociera do nas już pod koniec lutego! Kalendarzowa wiosna potrwa aż do 21 czerwca.

Tego dnia zwykło się topić lub palić kukłę Marzanny, szukać pierwszych oznak nadchodzącej pory roku i świętować. Wiosna to w końcu czas życia, gdy budzi się przyroda.

Pierwszy dzień wiosny 2023: kiedy poprawi się pogoda?

Niecierpliwi muszą zatem wytrzymać jeszcze zaledwie około miesiąca. Stopniowo na termometrach będziemy widzieć coraz większą temperaturę, a dzień stanie się coraz dłuższy. Nie da się również ukryć, że poprawią się nasze nastroje, a nawet cera, dzięki promieniom słońca, które obecnie zasłaniają chmury.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE