Popularna platforma streamingowa wycofuje się z Polski?! Jest komunikat w sprawie przyszłości Viaplay

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Popularna platforma streamingowa wycofuje się z Polski?! Jest komunikat w sprawie przyszłości Viaplay

Streaming

Kiedy Viaplay zniknie z Polski? Pojawiła się nieoficjalna data. Biuro prasowe komentuje sprawę

2023-09-21 9:16

W lipcu platforma streamingowa Viaplay opublikował raport dotyczący minionego półrocza oraz strategii na najbliższe miesiące. Dowiedzieliśmy się, że usługodawca może zniknąć z polskiego rynku. Teraz pojawiła się nieoficjalna data wyjścia z Polski, a podał ją portal WP SportoweFakty. Co na to przedstawiciele Viaplay? Mamy komentarz w tej sprawie.

Viaplay w Polsce

Viaplay pojawiło się w Polsce w sierpniu 2021 roku. Platforma streamingowa oferuje wiele filmów i seriali, a także transmisji sportowych. Można tam oglądać m.in. piłkarską ligę angielską i niemiecką, ale także Ligę Europy czy Ligę Konferencji Europy. Ponadto od tego sezonu transmitowana jest Formuła 1. Wielką popularnością cieszą się także gale KSW, które transmitowane są na Viaplay. To tylko nieliczne wydarzenia sportowe, które w swoim portfolio na terytorium Polski posiada ten nadawca.

Straty finansowe Viaplay

Viaplay można posiadać w krajach skandynawskich, krajach bałtyckich, Holandii, USA i Wielkiej Brytanii. W ostatnich miesiącach zaczęły pojawiać się informacje o dużych stratach finansowych Viaplay.

Viaplay wycofuje się z Polski?!

20 lipca firma opublikowała raport dotyczący pierwszej połowy 2023 roku, w którym znalazła się także informacja o przyszłości platformy w Polsce.

- Ogłaszamy dziś nową strategię i plan, który obejmuje między innymi skupienie się na naszych głównych operacjach w Skandynawii, Holandii i Viaplay Select; wdrożenie nowego modelu operacyjnego; zmniejszanie rozmiarów, nawiązywanie współpracy lub wycofywanie się z naszych innych rynków międzynarodowych - czytamy w komunikacie.

Jasno zaznaczone jest tak, że Viaplay opuści Polskę, ale także Łotwę, Estonię, Litwę, Wielką Brytanią, USA i Kanadę.

- Nie wszystkie poczynione inwestycje w treści się opłacają i są realizowane w perspektywie krótko- i średnioterminowej. Ponadto dążenie do wzrostu liczby abonentów odbywało się kosztem wartości, zwłaszcza jeśli chodzi o nasze umowy partnerskie. Słabość rynków reklamowych i kursów walut to dodatkowe czynniki, z którymi musimy się pogodzić. Założenia ekspansji międzynarodowej, w tym ramy czasowe rentowności, również zostały znacząco przesunięte w przyszłość od czasu rozpoczęcia ekspansji. Działamy szybko, aby sprostać wszystkim tym wyzwaniom – dodały władze platformy.

Kiedy Viaplay opuści Polskę?

Kiedy Viaplay zniknie z polskiego rynku? We wtorek (19 września) WP SportoweFakty poinformowały, że koniec grudnia 2023 roku to najpóźniejszy możliwy termin zakończenia działalności Viaplay w Polsce. Sama firma nie odnosi się do tych nieoficjalnych informacji.

- Jak przekazaliśmy w naszym raporcie finansowym za drugi kwartał 2023 roku, Viaplay Group zainicjowała strategiczny audyt rynków międzynarodowych, na których jesteśmy obecni, w tym Polski, w ramach którego koncentrujemy się na wypracowaniu optymalnych rozwiązań, obejmujących również obszar współpracy partnerskiej. Kontynuujemy naszą działalność w Polsce, a nasi klienci mogą korzystać z pełnej oferty platformy Viaplay. O wszelkich zmianach i aktualizacjach będziemy informować na bieżąco - przekazało nam biuro prasowe Viaplay.

Co z prawami Viaplay?

Kibice sportowi zadają sobie pytania, co się wydarzy z prawami transmisyjnymi, które posiada Viaplay. WP podaje, że obecnie prowadzone są rozmowy dotyczące odkupienia praw do transmisji, które są obecnie w ofercie platformy. Największą popularnością cieszą się Premier League, Formuła 1 i KSW. Wiele osób przewiduje, że trafią one do poprzednich nadawców, czyli Canal+, Eleven i Polsatu. 

M.WÓJCIK: ZAKAŻEMY PATOSTREAMINGU
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE