WYDARZENIA

Kibolska Dycha 2024. Wyjątkowy bieg kibiców Lecha Poznań [ZDJĘCIA]

2024-03-24 14:34

1111 biegaczek i biegaczy stanęło w niedzielę na starcie II Biegu Kibiców Kolejorza - Kibolskiej Dychy. Uczestnicy zawodów mieli do przebiegnięcia niemal dwa pełne okrążenie wokół jeziora Maltańskiego. Nie brakowało też atrybutów godnych kibiców Lecha Poznań.

Drugi Bieg Kibiców Kolejorza - za nami Kibolska Dycha 2024

Były przyśpiewki znane z trybun Enea Stadionu przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu, były race, były barwy Lecha Poznań, Arki Gdynia i ŁKS-u Łódź. Była też rywalizacja sportowa, której towarzyszył uśmiech i pozytywna energia.

W niedzielę o 11:00 nad jeziorem Maltańskim w Poznaniu rozpoczął się wyjątkowy bieg - Kibolska Dycha. Wystartowali w nim także zawodnicy na wózkach inwalidzkich, to oni zostali wystartowani przez odpalenie racy jako pierwsi. Później na trasę wybiegli pozostali. Osoby na wózkach miały do pokonania jedno okrążenie, biegacze niemal dwa pełne kółka.

Na starcie stanęło 1111 zawodników. Każdy z nich, który ukończył bieg przed upływem 120 minut, otrzymał pamiątkowy medal i poczęstunek. Mógł wziąć udział także w specjalnej loterii.

Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie Kibiców Kolejorza, Stowarzyszenie Wiara Lecha oraz Kibice Razem-Lech Poznań.

Zobaczcie naszą obszerną galerią z tego biegu!