Już w sobotę Bieg Motyli nad Maltą! To pomoc dla Hospicjum Palium

2021-09-20 11:36
Punkt znajduje się w budynku Hospicjum Palium na os. Rusa
Autor: UMP/mat.pras. Punkt znajduje się w budynku Hospicjum Palium na os. Rusa

Już w najbliższą niedzielę, 26 września, każdy będzie mógł pomóc Hospicjum Palium i wystartować w czwartym Biegu Motyli nad Jeziorem Maltańskim. Tegoroczną edycję swoim patronatem objęli Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania oraz Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta.

Trasa biegu liczy 5,6 km, czyli cały dystans wokół jeziora. Można ją przebiec, przejść lub przejechać - organizatorzy podkreślają jednak, że "kółka" dozwolone są dla dzieci i osób poruszających się na wózku. Udział w wydarzeniu może wziąć każdy, niezależnie od wieku czy sprawności - na miejscu przewidziano atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych oraz nagrody dla zwycięzców.

Aby wziąć udział w biegu, należy do środy (22 września) zarejestrować się poprzez formularz na stronie internetowej: hospicjum-palium.pl/ oraz uiścić opłatę startową, która jednocześnie stanowi darowiznę na rzecz Hospicjum Palium. Będzie także możliwość zapisania się na miejscu, w dniu wydarzenia. 

Bieg Motyli to inicjatywa, która powstała, by wesprzeć Hospicjum Palium w Poznaniu. Liczba osób, które chcą w ten sposób pomóc placówce, zwiększa się z roku na rok. W ostatniej edycji - która ze względu na pandemię miała nietypową formę: każdy biegł w wybranym przez siebie terminie - brało udział niemal 600 uczestników. Wówczas za zebrane fundusze udało się kupić aż 6 materaców przeciwodleżynowych dla pacjentów Hospicjum Palium. W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnych łóżek rehabilitacyjnych i szafek. 

Projekt jest finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE