Ryszard Ćwirlej, autor popularnych książek

i

Autor: Piotr Grzybowski/ Super Express

KULTURA

Jego książki pokazują mroczną stronę Poznania! Rozmowa z Ryszardem Ćwirlejem

2024-04-17 15:43

Dziennikarz, autor kryminałów, lektor. Od lat jeden z najpopularniejszych pisarzy w Polsce. O czym jest jego najnowsza książka? Skąd czerpie inspiracje? Jak przygotowuje się do pisania? Czy Poznań w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych był naprawdę tak mroczny? Posłuchajcie rozmowy z Ryszardem Ćwirlejem.

Ryszard Ćwirlej od lat związany jest z Poznaniem. Nic więc dziwnego, że bohaterowie jego powieści również żyją w tym mieście.

Jego książki pokazują Poznań, jakiego wiele osób nie zna, nie pamięta. Poznań mroczny, szary, z wieloma zagadkami kryminalnymi.

Akcja części jego powieści tyczy się w latach osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych. Są jednak książki, których bohaterowie żyją w czasach współczesnych.

Jego najnowsza książka, "Rajski Zakątek", opowiada o zgromadzeniu, prowadzonym przez fanatycznego księdza. Zgłasza się do niego kolejna bogata starsza pani. Pragnie odnaleźć w klasztornych murach spokój i ukojenie w jesieni życia. Rzecz w tym, że cieszy się nimi nadzwyczaj krótko. Niespodziewany wypadek przerywa jej podróż po ziemskim padole. Wkrótce okazuje się, że tuż przed śmiercią zapisała klasztorowi cały majątek...

O tej książce, ale nie tylko, usłyszycie w mojej rozmowie z Ryszardem Ćwirlejem. Zachęcam do jej odsłuchania.

POSŁUCHAJ ROZMOWY Z RYSZARDEM ĆWIRLEJEM: