Jaki będzie Poznań przyszłości? Pokazuje to aplikacja wykorzystująca sztuczną inteligencję

2023-01-17 11:49
Poznań w przyszłości według sztucznej inteligencji
Autor: DALL-E Poznań w przyszłości według sztucznej inteligencji

Nowoczesne budowle przyszłości wtopione w tło klasycznej architektury, charakterystyczne budowle Poznania obok "szklanych domów". Tak przedstawia się wizja sztucznej inteligencji na temat przyszłości Miasta Poznania. Chodzi o aplikację DALL-E, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do tworzenia różnego rodzaju obrazów i zbierania zdjęć obecnie istniejących miejsc.

Jaki będzie Poznań przyszłości?

Być może zastanawialiście się, jak będzie wyglądał Poznań za 5-10 lat, niektórzy z Was także, jak będzie wyglądał za 50 lub 100 lat? Z pomocą przychodzi aplikacja DALL-E, która ukazuje obecnie istniejące obiekty charakterystyczne dla różnych miast, dodając do nich futurystyczną wizję i wkomponowane w dzisiejszy świat budynki, które mogą powstać za kilkadziesiąt lat.

Co powstanie w Poznaniu, co zostanie?

Na Placu Wolności może pojawić się jakaś nowa budowla w miejsce obecnej fontanny. Obok obecnie istniejących wieżowców w centrum, które zostaną unowocześnione powstaną nowe, bardzo kanciaste budowle ze szkła, lub innego, nieznanego nam jeszcze materiału. Dominować będą kształty owalne w budynkach. Ponadto nowe budowle będą współgrały ze środowiskiem i zielenią miejską.

Przeszłość Poznania w ponurych barwach

Budowle, choć piękne, pokazują klasyczne budowle Poznania w dość ponurych barwach, za ciemnymi chmurami, jakby chciano nam przekazać, że nasze czasy były gorsze, smutniejsze. Czy tak będziemy postrzegać nasze otoczenie za 50 lat? Zobaczymy, co nam przyniesie przyszłość.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE