IRONMAN w Poznaniu! To będą pierwsze takie zawody w stolicy Wielkopolski

2022-01-13 17:35
Poznań
Autor: Unsplash

Prawie 2 km pływania, 90 km jazdy na rowerze a na końcu półmaraton. To zawody IRONMAN wracają do kolebki polskiego triatlonu. Wyścig zacznie się na jeziorze Kierskim, tam gdzie w 1984 roku odbyły się pierwsze takie zawody w kraju.

IRONMAN to zawody dobrze znane wśród fanów sportu. Po raz pierwszy zawitają w Poznaniu. Wyścig odbędzie się 4 września 2022 roku. Na uczestników czeka: blisko 2 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, a na końcu do przebiegnięcia półmaraton.

Wyścig zacznie się na jeziorze Kierskim, tam gdzie w 1984 roku odbyły się pierwsze zawody triatlonowe w Polsce. Po wyjściu z wody uczestnicy przejadą rowerami na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tam się przebiorą i wybiegną na trasę półmaratonu, która zakończy się również na targach.

W imprezie mogą wziąć udział także amatorzy.

Zimowe Igrzyska w Pekinie - HISTORIA/SEKRETY | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #40

- Absolutnie, kompletni amatorzy również mają szansę. Aczkolwiek z uwagi na poziom trudności nalegamy, żeby mierzyć siły na zamiary i przede wszystkim dobrze się przygotować. Dla osób, które być może jeszcze nie czują się gotowe, przygotowaliśmy też wyścig na odcinku Olimpijskim.

Mówi Piotr Jakóbik, organizator.

W krótszym wyścigu na uczestników czeka 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu.

Zapisy ruszają 18 stycznia o 15. Możecie dołączyć do zawodów na tej stronie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE