Internauci objaśniają zachowanie Lewandowskiego: Sylwester i mundial!

2022-11-09 11:11

Robert Lewandowski został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką w meczu na wyjeździe z Osasuną Pampeluna w 14. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Kapitan reprezentacji Polski musiał opuścić boisko już w 31. minucie, mimo tego jego zespół 1:2. W trakcie opuszczania boisku kapitan reprezentacji Polski wykonał gest, który zainteresował hiszpańskie media. O co chodziło Lewandowskiemu? Czerwoną kartkę komentują także internauci.

Pierwszą żółtą kartkę 34-letni napastnik zobaczył w 11. minucie za faul taktyczny, a dwadzieścia minut później ponownie został upomniany przez sędziego Jesusa Gila Manzano, tym razem za uderzenie rywala (Davida Garcię) łokciem w twarz w walce o piłkę. To oznaczało oczywiście konieczność opuszczenie murawy przez polskiego zawodnika.

Poprzednio czerwoną kartkę Lewandowski zobaczył prawie 10 lat temu - 9 lutego 2013 roku, jeszcze jako piłkarz Borussii Dortmund, w meczu z Hamburgerem SV (4:1). Co ciekawe, wówczas również w 31. minucie, ale wcześniej zdążył strzelić gola.

- Lewandowski otrzymał swoją pierwszą czerwoną kartkę od prawie dekady - podkreśliła agencja AP.

Poza Lewandowskim czerwoną kartkę otrzymał także Gerard Pique, który cały mecz spędził na ławce rezerwowych, a poza tym kilka dni temu rozegrał swój ostatni mecz w karierze. Internauci w swoim stylu skomentowali te sytuacje. W sieci pojawiły się memy.

To był ostatni mecz Barcelony przed przerwą na mistrzostwa świata. Lewandowski może więc skupić się na spokojnych przygotowaniach do występu w Katarze. Przy okazji Lewandowski pauzować będzie także w kolejnym meczu Barcelony, który rozegrany zostanie... w sylwestra.

Gest Lewandowskiego - arogancka postawa?

Podczas schodzenia z boiska, Robert Lewandowski wykonał gest, który po meczu wywołał lawinę komentarzy w Hiszpanii.  Zdaniem gazety “AS”, wykonywał nieprzychylne gesty w stronę sędziów już opuszczając boisko. - Gdy zmierzał w kierunku wyjścia z pola, zawodnik dwukrotnie wykonał gest dezaprobaty dla decyzji sędziego, polegający na przyłożeniu palca do nosa, a następnie wskazując kciukiem na sędziego. Gdy już miał zejść z pola gry, powtórzył ten gest ponownie, patrząc w stronę sędziego asystenta nr 1 i czwartego sędziego - napisano w "Asie"

“AS” informuje, że Polak może zostać zawieszony nawet na trzy mecze. Zachowaniem Lewandowskiego zajmie się specjalna komisja.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Internauci objaśniają zachowanie Lewandowskiego: Sylwester i mundial!