Hala Arena w Poznaniu będzie przebudowana. Jacek Jaśkowiak przekazał ważne informacje

i

Autor: UM Poznań Hala Arena w Poznaniu będzie przebudowana. Jacek Jaśkowiak przekazał ważne informacje

Hala Arena w Poznaniu będzie przebudowana. Jacek Jaśkowiak przekazał ważne informacje

2023-01-31 21:48

Co dalej z Halą Arena w Poznaniu? Od kilku lat mówi się o jej gruntownej przebudowie. Teraz pojawiły się nowe informacje, które z pewnością powinny ucieszyć wielu mieszkańców Poznania. O szczegółach poinformował Jacek Jaśkowiak.

Przebudowa Hali Arena

W 2019 roku ogłoszono szczegóły dotyczące przebudowy Hali Arena w Poznaniu. Pierwotnie generalny remont miał odbyć się w latach 2020-2021, ale wszystko mocno przesunęło się w czasie. Ogłoszono przetarg, który został unieważniony ze względu na zbyt wysokie ceny zaoferowane przez zainteresowane firmy. Tym samym modernizacja stanęła pod dużym znakiem zapytania.

Kiedy remont Areny?

We wtorek (31 stycznia) nowe informacje na temat modernizacji Areny przekazał prezydent Poznania.

- Jest prawomocne pozwolenie na przebudowę Areny. Dzięki gruntownej modernizacji zabytkowy obiekt, ikona Poznania, odzyska dawny blask - napisał w swoich mediach społecznościowych Jacek Jaśkowiak.

Prezydent miasta przypomniał, że zwiększy się pojemność hali, a w niektórych wydarzeniach będzie mogło uczestniczyć nawet do 9 tysięcy osób.

Przetarg na modernizację Areny ma zostać ogłoszony przez jej właściciela (MTP) 1 lutego 2023 roku. Tym samym potwierdzają się informacje dotyczące tego, że remont Areny może się rozpocząć już w czerwcu tego roku!

Jak będzie wyglądać Arena po przebudowie?

Hala Arena ma się znacząco zmienić. Pojemność przy okazji koncertów czy wydarzeń kulturalnych ma wzrosnąć do 9 tysięcy. W trakcie wydarzeń sportowych na trybunach miałoby zasiadać około 6 tysięcy kibiców.

Wiadomo, że płyta Areny będzie obniżona o 8 metrów w stosunku do obecnego poziomu. Tym samym pod obiektem znajdzie się parking podziemny, który jest potrzebny w przypadku takiej inwestycji.

Hala Kijowska w Korczowej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE