Gastronomia

Gdzie zjeść najlepszą pizzę w Poznaniu? TOP10 najlepszych pizzerii

2024-01-15 15:02

Już 9 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. To bardzo dobra okazja do tego aby pizzę zjeść, w końcu kto jej nie lubi? Z tej okazji przygotowaliśmy dla was TOP10 najlepszych miejsc w Poznaniu w których można zjeść bardzo dobrą pizzę. Przy naszym rankingu sugerowaliśmy się opiniami w serwisie tripadvisor.com. Gdzie zjeść najlepszą pizzę w Poznaniu?

Światowy Dzień Pizzy obchodzony jest od 2018 roku w dniu wspomnienia patrona pizzy - świętego Antoniego Abate. Potrawa w postaci, którą znamy dzisiaj, narodziła się w Neapolu, a przyrządził ją Raffaele Esposito, właściciel pierwszych pizzerii, znany w całym mieście ze smaku swoich wyrobów.

Pizza to danie które zna każdy i zdecydowanie zawojowała ona świat. Przez lata zyskała niesamowitą popularność i dziś jest chyba najbardziej znanym daniem na świecie!

TOP10 pizzerii w Poznaniu! Tutaj zjesz najlepszą pizzę

Także w Poznaniu w wielu miejscach możemy zjeść naprawdę dobrą pizzę. W naszej galerii znajdziecie te najlepsze pizzerie, które według opinii użytkowników serwisu tripadvisor.com. Oto najlepsze pizzerie w Poznaniu!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!