Ekostrefa pojawi się przed Stadionem Miejskim już w najbliższą niedziele!

2022-10-05 17:28
 Ekostrefa pojawi się przed Stadionem Miejskim już w najbliższą niedziele!
Autor: FB/EKOSTREFA Kibicuj Środowisku

To pierwsze w historii wydarzenie ekologiczne w stolicy Wielkopolski przy okazji piłkarskich rozgrywek ligowych​.

Piknik ekologiczny odbędzie się przed meczem Lecha Poznań z RKS Radomiakiem Radom. Na uczestników czeka sporo eko atrakcji, między innymi warsztaty chemiczne i gry wielkoformatowe. Staną też stoiska, przy których będziemy mogli zrobić zabawki ze starych koszulek czy skarpetek.

Będziemy też tworzyć zabawki ze starych butelek, plastikowych elementów, które potem można wykorzystać w domu. Są one z recyklingu, ze zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych. Będziemy tworzyć też biżuterię.

- mówi Dominik Wartecki z firmy Elektrorecykling i dodaje, że przyjedzie też sorter, który pokaże uczestnikom jak sortować zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Będziemy prowadzić zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Każdy kto ma w domu jakiś małogabarytowy sprzęt, np. czajnik, toster, stary modem, telefon i chciałby się go bezpiecznie pozbyć, dlatego, że takiego sprzętu nie powinniśmy wyrzucać w żaden sposób do śmieci.

W zamian za wyrzucenie sprzętu otrzymamy wlepki Lecha Poznań

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

FRANIO I BANDURA, INTELIGENTNA LASKA, FURY KRÓLOWEJ, AVICII I CHADA | ESKA XD #058
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE