Sklep La Cara Poznań

i

Autor: Agnieszka Rządkowska

Miasto

Dobrze znany poznaniakom sklep, kończy swoją działalność po 34 latach. „Remonty w centrum przyczyniły się do zamknięcia”

Przy Placu Wolności 9 w Poznaniu znajduje się sklep, który istnieje od 34 lat. Remonty w centrum miasta, które trwają od co najmniej dwóch lat, nie sprzyjają przedsiębiorcom. Właścicielka lokalu pani Aleksandra Młyńska przyznaje, że już wcześniej myślała o zamknięciu sklepu, jednak dopiero remonty w centrum miasta utwierdziły ją w tej decyzji.

Kultowy sklep kończy działalność po 34 latach na rynku

W ostatnim czasie wielokrotnie pisaliśmy o problemach poznańskich przedsiębiorców. Mało tego, co rusz zamykają się kultowe lokale, takie które na rynku są już od kilkunastu lat. Mowa o słynnej Zielarni Wildeckiej przy ulicy Sikorskiego, która istniała ponad 20 lat albo o sklepie zoologicznym "Sonia", który skończył działalność po 17 latach. Niestety to nie koniec. Po 34 latach z mapy Poznania, znika znany sklep odzieżowy La Cara. 

"Dziękuje za to, że byłyście, że przedostawałyście się do La Carry po dziurawym centrum"

Właścicielka sklepu La Cara, pani Aleksandra Młyńska o swojej decyzji poinformowała na Facebooku:

Drogie Klientki

Dzień 30.09.2023 - Sobota będzie ostatnim dniem, kiedy drzwi La Cary otworzą się dla Was.

Z całego serca pragnę Wam podziękować za wspólne lata, za wszystkie cenne znajomości, z których część przerodziła się w przyjaźnie. To Was będzie mi najbardziej brakować!

Wszystkie lata działalności sklepu były przygodą, każdy dzień przynosił nowe wyzwania, dawał prezenty i rzucał kłody pod nogi, ale wszystkie te zdarzenia doprowadziły mnie do tego miejsca w życiu gdzie jestem teraz i ze spokojnym sercem, na własnych zasadach mogę się z Wami pożegnać.

Dziękuje za to, że byłyście, że przedostawałyście się do La Carry po dziurawym centrum, że dawniej wysiadałyście z tramwaju, bo na wystawie coś przykuło Waszą uwagę, że w pandemii miałyście odwagę wejść i się przywitać, że przychodziłyście pośmiać się i popłakać i dziękuje za pewność, że jak była potrzeba to wiedziałyście, że w La Carze znajdziecie wszystko to co potrzeba.

Dziękuje za zaufanie i za każde miłe słowo. Mam nadzieję, że rzeczy zakupione w La Carze będą z Wami na lata i kiedy założycie sukienkę, włożycie sweter, spodnie lub ciepłą kurtkę miło wspomnicie La Carę.

Remonty i hałas przyczyniły się do zamknięcia sklepu

Zapytaliśmy panią Aleksandrę o emocje związane z zamknięciem sklepu, jednak mówimy tu o 34 latach!

- Przyznam, że już wcześniej zastanawiałam się nad zamknięciem sklepu, jednak remonty mnie w tym utwierdziły. Tutaj już nie da się pracować. Wiele klientek, które tutaj przychodzą, o ile trafią, bo najpierw trzeba przejść slalom i wiele przeszkód, mówią że podziwiają mnie za to, że potrafię pracować w takim hałasie. Dodatkowo wiele osób przychodzi do mnie z pretensjami, że nie można się dostać do sklepu, oczywiście ja te osoby rozumiem i wcale się nie dziwię, że są sfrustrowane, ponieważ sama odczuwam podobne emocje. Dlatego podjęłam decyzję o zamknięciu sklepu - powiedziała nam pani Aleksandra Młyńska, właścicielka sklepu La Cara.

Sklep otwarty jest do soboty 30 września. Na cały asortyment obowiązują rabaty.

Zobaczcie, jak wygląda Stary Rynek w Poznaniu.

Remonty w Poznaniu uderzają w przedsiębiorców
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE