piec

i

Autor: seatoboy

Kawka Bis

Do lipca można składać wnioski o dofinansowanie na wymianę kopciucha

2023-04-17 14:18

Tylko do końca lipca można składać wnioski o dofinansowanie na wymianę kopciuchów. W miejskim programie Kawka Bis można uzyskać nawet 100% dofinansowania kosztów wymiany pieców niespełniających norm.

Tylko do końca lipca można składać wnioski do miejskiego programu Kawka Bis. Jak przekonuje Izabela Dutkowiak z Urzędu miasta, z wymianą kopciucha warto się spieszyć, ponieważ ponad połowa puli dotacji na ten rok została już wykorzystana, a zwlekanie może być kosztowne.

Od przyszłego roku korzystanie z "kopciuchów" będzie karane grzywną nawet do 5 tys. zł. Jest to zatem najwyższa pora na wymianę, aby postarać się o dofinansowanie na wymianę kopciucha.

W ramach programu można uzyskać nawet 100% dofinansowania kosztów wymiany kopciucha.W przypadku zmiany na ogrzewanie z miejskiej sieci ciepłowniczej 12 tys. zł, ogrzewanie gazowe 15 tys. zł, bądź ogrzewanie elektryczne 12 tys, zł na wymianę pieca na pompę ciepła powietrze-woda lub gruntowa 30 tys. zł.

Wnioski o dofinansowanie można składać przez platformę ePUAP lub osobiście w Wydziale Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta przy ulicy Gronowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE