Syreny alarmowe w Wielkopolsce i Poznaniu 24.11.2022

i

Autor: fot.pixabay.com/Syreny alarmowe w Łomży. Dlaczego się włączyły?

Dlaczego wyją syreny w Poznaniu 24.11.2022? Co się dzieje?

2022-11-24 12:13

Dlaczego wyją syreny w Poznaniu? Zgodnie z poleceniem wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego w czwartek, 24 listopada, w całym województwie od godz. 8 do 18 zostanie przeprowadzony trening systemu wykrywania i alarmowania oraz wczesnego ostrzegania.

Dlaczego w Poznaniu i Wielkopolsce wyją syreny 24.11.2022?

Trening jest przeprowadzany regularnie i ma na celu sprawdzenie funkcjonowania wojewódzkiego systemu wykrywania i alarmowania oraz wczesnego ostrzegania, a także jego doskonalenie, jak również ulepszanie systemu obiegu informacji w województwie z wykorzystaniem dostępnych środków łączności, tak, aby w chwili realnego zagrożenia mieszkańcy Wielkopolski byli w odpowiednim czasie o nim poinformowani.

Gdzie w Poznaniu i Wielkopolsce zawyją syreny 22.11.2022?

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował, że w treningu udział wezmą wyznaczone jednostki samorządu terytorialnego szczebla powiatowego i gminnego jako elementy ćwiczące oraz współpracujące, zgodnie z planem treningu, oraz instytucje wchodzące w skład administracji zespolonej i niezespolonej.

- Takie treningi odbywają się dwa razy do roku i są przeprowadzane już od kilku lat. Zostały zawieszone jedynie podczas okresu pandemii z uwagi na zaangażowanie ćwiczących w faktyczne zdarzenie kryzysowe – podał Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!