Miasto chce sprzedać spółkę Modertrans! Dlaczego?

2022-11-22 16:40
Poznań
Autor: Unsplash

Miasto planuje sprzedać Modertrans! Spółkę, która zajmuje się, produkcją, modernizacją czy serwisem, m.in. tramwajów i autobusów. Dlaczego?

Miasto chce sprzedać spółkę Modertrans! Co do zasady produkcja tramwajów nie jest zadaniem własnym gminy - tłumaczy prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. Miasto nie chce również ograniczać rozwoju spółki.

- Zdajemy sobie sprawę z potencjału, jakim jest rynek ukraiński, jeżeli dojdzie do odbudowy. Z pewnością tego typu struktura własnościowa nie pozwoli w takiej spółce jak Modertrans w pełnym stopniu wykorzystać tych możliwości, które będą się wiązały właśnie z ekspansją zagraniczną

W związku z kryzysem gospodarczym, miasto musi też myśleć o przyszłych inwestycjach, na przykład o II etapie tramwaju na Naramowice. Zainteresowane kupnem spółki są zarówno firmy z Europy, jak i na przykład z Azji.

- Dzisiaj wartość tych kapitałów własnych księgowo liczonych to 150 milionów. Biorąc pod uwagę udział w rynku, potencjał rozwoju i te wszystkie zamówienia, które w tej chwili spółka ma w swoim portfelu, oceniam wartość spółki na poziomie 400-450 milionów.

W ciągu 8 lat spółka zwiększyła udział w rynku z 10% do 30. Zasilono również ją nieruchomościami, które służą do remontowania pociągów czy tramwajów. Sprzedaż Modertransu nastąpi najszybciej w drugiej połowie przyszłego roku lub w pierwszej 2024.

Slang korporacyjny. Jak dobrze go znasz? Mało kto zna wszystkie odpowiedzi!

Pytanie 1 z 7
"Workflow" - co kryje się pod tym hasłem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE