Dlaczego w Poznaniu wyją syreny? Tłumaczymy, dlaczego je słychać [20.05.2021]

2021-05-20 11:10
Syreny moga zawyć
Autor: UM Elbląg

20 maja w wielu polskich miastach w tym także i Poznaniu oraz innych miastach Wielkopolski mogą zawyć syreny. Dlaczego je słychać na terenie miasta i Wielkopolski? Czy przed czymś ostrzegają? Wyjaśniamy dlaczego wyją syreny!

Dlaczego w Poznaniu wyją syreny? Syreny alarmowe w Poznaniuzawyją za sprawą kolejnej edycji ćwiczeń RENEGADE/SAREX. Elementami ćwiczenia są zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Polski przez niezidentyfikowany samolot, stwarzającego potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

W przypadku odebrania sygnału przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu, na terenie miasta mogą zostać uruchomione syreny alarmowe i nadany 3-minutowy modulowany sygnał alarmowy o zagrożeniu. Po otrzymaniu sygnału o ustaniu zagrożenia zostanie nadany 3-minutowy ciągły sygnał alarmowy.

Sygnał alarmowy możemy usłyszeć 20 maja kilkukrotnie, ale spokojnie - nie musimy na niego reagować.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE