Dbajcie o bezpieczeństwo za kółkiem! Jesień to czas, kiedy trzeba mieć oczy dookoła głowy.

2022-09-28 15:18
Samochód
Autor: Unsplash

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości, niezachowanie bezpiecznego odstępu czy omijanie i wyprzedzanie na pasach to zachowania kierowców, które stwarzają niebezpieczeństwo na drodze!

Przygotujcie się na jesień za kierownicą! Zmrok zapada coraz szybciej, a co za tym idzie - spada widoczność pieszych na drogach. Mokra i śliska jezdnia nie sprzyja kierującym.

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości, niezachowanie bezpiecznego odstępu, omijanie i wyprzedzanie na pasach to wykroczenia, które mają realny wpływ na zagrożenie na drodze

mówi nam Iwona Liszczyńska z policji. Nie rozmawiajcie również przez telefon w trakcie jazdy. Na niebezpieczeństwo narażeni są przede wszystkim piesi i rowerzyści. Warto więc nosić odblaski.

Co prawda, przepisy ruchu drogowego nie nakładają takiego obowiązku na pieszych, jednak pamiętajmy, że w dużym stopniu to właśnie elementy odblaskowe poprawiają widoczność i dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji.

Policjanci w całym kraju prowadzą działania kontrolne pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Sprawdzają oni przede wszystkim te przejścia dla pieszych, na których w przeszłości dochodziło do potrąceń.

Jak dobrze znasz ród Targaryenów? QUIZ dla prawdziwych znawców Rodu smoka

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego: jak brzmi dewiza rodu Targaryenów?
Jak dobrze znasz ród Targaryenów? QUIZ dla prawdziwych znawców Rodu smoka
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE