walka z marnowaniem żywności w Wielkopolsce

i

Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

Dbają, by jedzenie nie zmarnowało się! Samorząd województwa przyznał im pieniądze

2023-06-05 11:14

Prawie 300 tysięcy złotych dla wielkopolskich organizacji, które chronią żywność przed zmarnowaniem! Siedem organizacji działających w Wielkopolsce dostało pieniądze na walkę z tym problemem.

Dbają, by jedzenie nie zmarnowało się! Samorząd województwa przyznał pieniądze wielkopolskim organizacjom, które odbierają żywność, na przykład ze sklepów i zawożą ją do potrzebujących.

- Samorząd województwa ogłosił i rozstrzygnął konkurs związany z transportem i magazynowaniem żywności uratowanej przed zmarnowaniem. 7 podmiotów otrzymało wsparcie finansowe na blisko 300 tysięcy złotych. W tej sposób chcemy zapobiegać marnotrawstwu żywności

mówi wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski. I dodaje, że wsparcie otrzymali, między innymi, Związek Stowarzyszeń Wielkopolski Bank Żywności, Fundacja „Bread of Life” czy Bank Żywności w Koninie.

- Problem jest bardzo duży, bo w Polsce 5 milionów ton żywności znajduje się na śmietniku, z czego ponad 10 % niestety w Wielkopolsce.

W ramach czterech edycji konkursu z budżetu województwa przeznaczono już ponad 680 tys. zł. na walkę z tym problemem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE