Czy warto robić zakupy w małych lokalnych księgarniach? Bookowski z Poznania pokazuje, że tak

2021-12-08 12:10
Czy warto robić zakupy w małych lokalnych księgarniach? Bookowski z Poznania pokazuje, że tak
Autor: mat.prasowe

Małe lokalne księgarnie mają swój niepowtarzalny urok i klimat. Tutaj można poczuć, że książki mają duszę. Tak to właśnie wygląda w księgarni Bookowski w Poznaniu, gdzie już na pierwszy rzut oka widać ogromną dbałość o księgozbiory. Miłośnicy dobrej literatury na pewno znajdą tu coś dla siebie. Mogą też tutaj kupić idealny prezent świąteczny dla bliskiej osoby.

Dlaczego warto kupować w księgarniach kameralnych? Co odróżnia księgarnie kameralne od sieciówek? Najlepiej na to pytanie odpowiadają księgarze z księgarni Bookowski z Poznania.

Księgarnie kameralne to bardzo specyficzne miejsce, takie które trochę trzyma nas w przeszłości. Tu nie kupi się przy okazji obieraczki do warzyw i nie usłyszy reklam z głośników. Tutaj też można książę dotknąć, sprawdzić, jak się układa w dłoni, jaką strukturę ma papier. To zupełnie inne doświadczenie niż zakupy online. W Bookowskim dbamy o jakość naszego księgozbioru, wybieramy książki takie, które z czystym sercem możemy polecić i takie, które sami chcemy czytać. Księgarnie kameralne wyróżnia też wyjątkowa atmosfera, tu można się zaszyć na długo, porozmawiać nie tylko o literaturze, spędzić miło czas w przyjaznym otoczeniu.

Monika i Marcin z księgarni Bookowski zapewniają, że książek nie ma się nigdy dość. Księgarnie kameralne mają to do siebie, że pracują w nich ludzie, którzy szczerze książki kochają i jest to miłość, która prowadzi w coraz to nowe miejsca, pozwala poznawać świat, cieszyć się szczęściem i smucić smutkiem ulubionych bohaterów.

- Książkami nie da się znudzić, bo w nich zawsze znajdzie się coś nowego do odkrycia - mówi Marcin z księgarni Bookowski. Zwraca jednocześnie uwagę na to jakie są największe wyzwania dla księgarń kameralnych. Zgodnie twierdzą, że podstawowym i największym wyzwaniem jest zdecydowanie to, aby przetrwać.

- Trudno nam się mierzyć z sieciowymi i internetowymi gigantami, którzy przyciągają klientów nieskończonymi promocjami. My nie możemy sobie na takie działania pozwolić, więc walka o przetrwanie to u nas codzienność. Wygrywamy natomiast atmosferą, klimatem, możliwością obcowania z książką i rzetelną wiedzą z literatury. A przede wszystkim najwspanialszymi klientami, którzy przychodzą do nas nie tylko coś kupić, ale też żeby porozmawiać, wymienić się swoimi spostrzeżeniami o ostatnich lekturach, zapytać, co my czytamy. W ten sposób tworzą się piękne relacje, których nie uświadczymy kupując w internecie albo w sieciowej księgarni - dodaje Marcin.

Czy w Bookowskim kupię prezent na Święta dla każdego? Co wyjątkowego Bookowski może zaproponować klientom na Święta?

- W Bookowskim podchodzimy do każdego indywidualnie, bo wierzymy, że coś takiego jak uniwersalny prezent dla każdego nie zadowoli tak naprawdę nikogo. Książki zawsze polecamy wedle sprecyzowanych preferencji czytelniczych i nieskromnie przyznamy, że całkiem nieźle nam to wychodzi i udaje nam się zadowolić nawet najbardziej wybrednych czytelników. Natomiast dla tych, którzy jednak lubią wybierać i decydować sami mamy bony podarunkowe z ilustracjami lokalnych twórców Natalii Kołacz i Somearta, więc nie dość, że praktyczne to jeszcze piękne. Z kolei dla tych, którzy lubią ryzyko i niespodzianki mamy program Klubu Bookowskiego, czyli trzy- lub sześcio-miesięcznej książkowej subskrypcji. Co miesiąc starannie wybieramy niespodzianki książkowe dla naszych klubowiczów i dostarczamy im prosto do domu.

Księgarnie Bookowski znaleźć można w Centrum Kultury Zamek na Świętym Marcinie i na Jeżycach przy ulicy Dąbrowskiego 15, a także w mediach społecznościowych jako Bookowski Księgarnie Poznań na Facebooku oraz jako bookowscy na Instagramie. Warto tam zaglądać.

Artykuł sponsorowany

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE