Czy warto robić zakupy w małych lokalnych księgarniach? Bookowski z Poznania pokazuje, że tak

i

Autor: mat.prasowe

Czy warto robić zakupy w małych lokalnych księgarniach? Bookowski z Poznania pokazuje, że tak

2021-12-08 12:10

Małe lokalne księgarnie mają swój niepowtarzalny urok i klimat. Tutaj można poczuć, że książki mają duszę. Tak to właśnie wygląda w księgarni Bookowski w Poznaniu, gdzie już na pierwszy rzut oka widać ogromną dbałość o księgozbiory. Miłośnicy dobrej literatury na pewno znajdą tu coś dla siebie. Mogą też tutaj kupić idealny prezent świąteczny dla bliskiej osoby.

Dlaczego warto kupować w księgarniach kameralnych? Co odróżnia księgarnie kameralne od sieciówek? Najlepiej na to pytanie odpowiadają księgarze z księgarni Bookowski z Poznania.

Księgarnie kameralne to bardzo specyficzne miejsce, takie które trochę trzyma nas w przeszłości. Tu nie kupi się przy okazji obieraczki do warzyw i nie usłyszy reklam z głośników. Tutaj też można książę dotknąć, sprawdzić, jak się układa w dłoni, jaką strukturę ma papier. To zupełnie inne doświadczenie niż zakupy online. W Bookowskim dbamy o jakość naszego księgozbioru, wybieramy książki takie, które z czystym sercem możemy polecić i takie, które sami chcemy czytać. Księgarnie kameralne wyróżnia też wyjątkowa atmosfera, tu można się zaszyć na długo, porozmawiać nie tylko o literaturze, spędzić miło czas w przyjaznym otoczeniu.

Monika i Marcin z księgarni Bookowski zapewniają, że książek nie ma się nigdy dość. Księgarnie kameralne mają to do siebie, że pracują w nich ludzie, którzy szczerze książki kochają i jest to miłość, która prowadzi w coraz to nowe miejsca, pozwala poznawać świat, cieszyć się szczęściem i smucić smutkiem ulubionych bohaterów.

- Książkami nie da się znudzić, bo w nich zawsze znajdzie się coś nowego do odkrycia - mówi Marcin z księgarni Bookowski. Zwraca jednocześnie uwagę na to jakie są największe wyzwania dla księgarń kameralnych. Zgodnie twierdzą, że podstawowym i największym wyzwaniem jest zdecydowanie to, aby przetrwać.

- Trudno nam się mierzyć z sieciowymi i internetowymi gigantami, którzy przyciągają klientów nieskończonymi promocjami. My nie możemy sobie na takie działania pozwolić, więc walka o przetrwanie to u nas codzienność. Wygrywamy natomiast atmosferą, klimatem, możliwością obcowania z książką i rzetelną wiedzą z literatury. A przede wszystkim najwspanialszymi klientami, którzy przychodzą do nas nie tylko coś kupić, ale też żeby porozmawiać, wymienić się swoimi spostrzeżeniami o ostatnich lekturach, zapytać, co my czytamy. W ten sposób tworzą się piękne relacje, których nie uświadczymy kupując w internecie albo w sieciowej księgarni - dodaje Marcin.

Czy w Bookowskim kupię prezent na Święta dla każdego? Co wyjątkowego Bookowski może zaproponować klientom na Święta?

- W Bookowskim podchodzimy do każdego indywidualnie, bo wierzymy, że coś takiego jak uniwersalny prezent dla każdego nie zadowoli tak naprawdę nikogo. Książki zawsze polecamy wedle sprecyzowanych preferencji czytelniczych i nieskromnie przyznamy, że całkiem nieźle nam to wychodzi i udaje nam się zadowolić nawet najbardziej wybrednych czytelników. Natomiast dla tych, którzy jednak lubią wybierać i decydować sami mamy bony podarunkowe z ilustracjami lokalnych twórców Natalii Kołacz i Somearta, więc nie dość, że praktyczne to jeszcze piękne. Z kolei dla tych, którzy lubią ryzyko i niespodzianki mamy program Klubu Bookowskiego, czyli trzy- lub sześcio-miesięcznej książkowej subskrypcji. Co miesiąc starannie wybieramy niespodzianki książkowe dla naszych klubowiczów i dostarczamy im prosto do domu.

Księgarnie Bookowski znaleźć można w Centrum Kultury Zamek na Świętym Marcinie i na Jeżycach przy ulicy Dąbrowskiego 15, a także w mediach społecznościowych jako Bookowski Księgarnie Poznań na Facebooku oraz jako bookowscy na Instagramie. Warto tam zaglądać.

Artykuł sponsorowany