Czy Okręgowy Sąd Lekarski w Poznaniu zdecyduje się na ukaranie lekarzy? Sprawa dotyczy szczepień

2023-01-24 13:37
Sąd młotek
Autor: succo/Pixabay/cc0 Nastolatek odpowie na zarzuty przed sądem

116 lekarzy w całej Polsce ma mieć postępowania w Okręgowych Sądach Lekarskich. Część z tych lekarzy ma mieć sprawę w delegaturze poznańskiej. Chodzi o doktorów, którzy zniechęcali do szczepień, oraz szerzyli informacje sprzeczne z dzisiejszą wiedzą medyczną.

Antyszczepionkowcy zostaną ukarani?

116 lekarzy zrzeszonych w Polskim Stowarzyszeniu Niezależnych Lekarzy i Naukowców, którzy pisali listy i wydawali komunikaty o rzekomej szkodliwości szczepionek przeciwko Covid-19 mają mieć sprawy w Okręgowych Sądach Lekarskich, jak informuje portal prawo.pl. Według informacji z Wielkopolskiej Izby Lekarskiej przekazanych portalowi, w Wielkopolsce postępowanie ma mieć 19 lekarzy. Pozostałe sprawy toczą się także w Gdańsku i we Wroclawiu.

Lekarze bez własnego zdania?

Zbuntowani lekarze przekonywali, że zabiera im się prawo do wolności słowa i głoszenia poglądów. Jak przekonują prawnicy, lekarz ma prawo do głoszenia własnych poglądów, jednak nie może zakłamywać rzeczywistości, oraz podważać bez dowodów, udokumentowanej, ogólnodostępnej wiedzy medycznej.

Antyszczepionkowcy mogą wywołać epidemię odry. Czego należy się spodziewać?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE