Szczepienia przeciw COVID-19 dla najmłodszych dzieci

2022-12-15 12:53
Podstawowy cykl szczepienia najmłodszych dzieci składa się z trzech dawek szczepionki
Autor: Poznan.pl

Ruszyła już rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat. W Poznaniu maluchy będzie można zaszczepić m.in. w szpitalu im. J. Strusia i szpitalu im. F. Raszei.

W szpitalu im. J. Strusia najmłodsze dzieci będą mogły przyjąć szczepionkę od 20 grudnia, a w placówce im. F. Raszei - od stycznia.

Podstawowy cykl szczepienia najmłodszych dzieci składa się z trzech dawek szczepionki - dwóch podawanych w odstępie 3 tygodni i trzeciej dawki po kolejnych 8 tygodniach. Mali pacjenci otrzymają preparat firmy Pfizer w przystosowanej dla nich dawce. 

Cały czas trwają także szczepienia przypominające. Tzw. czwartą dawkę mogą przyjąć wszyscy, którzy ukończyli 12 lat i otrzymali co najmniej przed trzema miesiącami pierwszą dawkę przypominającą (tzw. trzecią dawkę). Priorytetowo szczepieniami przypominającymi powinny być objęte osoby, które skończyły 60 lat lub mają zaburzenia odporności. Ozdrowieńcy mogą się zaszczepić co najmniej po 3 miesiącach od infekcji. Od października preparat mogą przyjąć także dzieci, które skończyły 5 lat.

W Poznaniu dorośli i dzieci od 5 roku życia mogą zaszczepić się m.in. w miejskich placówkach:

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia 

Szczepienia dla wszystkich pozostałych grup wiekowych w grudniu odbywają się: 

  • we wtorki - od godziny 19 do 20;
  • w piątki - od godziny 19 do 20.30;
  • w soboty - od godziny 10 do 12.
  • W Wigilię i sylwestra - czyli 24 i 31 grudnia - Punkt Szczepień będzie nieczynny.

Aby przyjść na szczepienie, nie trzeba się wcześniej zapisywać. Po przybyciu należy zgłosić się do rejestracji (wejście główne do szpitala od ul. Szwajcarskiej 3). Kontakt z Punktem Szczepień: tel. 798 844 029.

Szpital Miejski im. Franciszka Raszei

Punkt Szczepień czynny w piątki w godzinach 15:00 do 16:00. Kontakt z Punktem Szczepień: tel. 61 224 54 35 lub 61 224 54 40.

Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych

Punkt Szczepień czynny w czwartki od godz. 15:00 do 18:00. Rejestracja i kontakt z Punktem Szczepień: 690 356 436

Miejski Punkt Szczepień na  MTP

Czynny w środy od godz. 15:00. Osoby uprawnione mogą się zapisywać pod numerem telefonu: 61 646 33 44. Miejski punkt szczepień mieści się w Pawilonie 6 (wejście od ulicy Święcickiego). Można przyjść także bez rejestracji, ale lepiej zapisać się wcześniej. Dzięki temu można uniknąć kolejek i przyjść od razu na wyznaczoną godzinę. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE