Cracovia - Lech Poznań. Relacja z meczu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Autor: PAP/Łukasz Gągulski Cracovia - Lech Poznań. Relacja z meczu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Lech Poznań mógł zostać liderem PKO BP Ekstraklasy. Kolejorz zaledwie zremisował z Cracovią

2023-10-28 19:31

Lech Poznań mógł zostać liderem PKO BP Ekstraklasy. Kolejorz zremisował jednak z Cracovią (1:1) i nie wykorzystał swojej szansy. Kolejorz tym samym drugi raz z rzędu wypuszcza wygraną z własnych rąk.

Cracovia - Lech Poznań. Mecz przyjaźni w Krakowie

Mecze pomiędzy Cracovią, a Lechem Poznań nazywane są meczami przyjaźni. Na boisku jednak każdy z zespołów ma swoje cele. Kolejorz był podrażniony po stracie punktów w meczu z Jagiellonią Białystok (3:3), a krakowianie musieli szukać sposobu, aby powiększyć swój nienajlepszy dorobek w ligowej tabeli (14 pkt).

Poznaniacy chcieli za wszelką cenę wrócić na zwycięską ścieżkę. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy wyszli na prowadzenie. Kristoffer Velde strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza Cracovii.

Lech nie wykorzystał swojej szansy

O ile pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Kolejorza, o tyle w drugiej części lepiej poczynali sobie gospodarze. I to oni w 80. minucie doprowadzili do wyrównania za sprawą rumuńskiego duetu. Cornel Rapa dośrodkował piłkę pod nogi Virgila Ghity, a ten pokonał bramkarza Lecha.

Gdyby Kolejorz wygrał w Krakowie to na co najmniej kilka godzin zostałby liderem PKO BP Ekstraklasy. Tak się jednak nie stało. Poznaniacy w następnej kolejce podejmą na własnym stadionie Ruch Chorzów.

Quiz: Czy znasz historię Lecha Poznań?