Znane sieci szykują się na wakacje. Oferują pracę z noclegiem i wyżywieniem

i

Autor: pixabay, archiwum

Handel

Znane sieci handlowe szykują się na wakacje. Oferują pracę z noclegiem i wyżywieniem

2024-05-18 17:43

Co powiesz na pracę w turystycznej miejscowości z noclegiem i wyżywieniem? Albo na otwarcie swojego biznesu w letniskowo-turystycznej lokalizacji? Sieci handlowe szykują się na nadejście lata. Sprawdź, co oferują pracownikom oraz franczyzobiorcom.

Biedronka rekrutuje do pracy wakacyjnej. Zapłaci za nocleg i wyżywienie!

Biedronka kolejny raz startuje ze swoją wakacyjną ofertą. Sieć poszukuje kandydatów do pracy w turystycznych miejscowościach, zlokalizowanych nad morzem, w górach i na Mazurach. Z oferty mogą skorzystać zarówno obecni pracownicy, jak i osoby z zewnątrz.

Dla nowo zatrudnionych Biedronka oferuje stawkę godzinową od 28,10 zł brutto, pracę w atrakcyjnej miejscowości turystycznej, zatrudnienie w ramach umowy zlecenia, a w wybranych lokalizacjach również nocleg i wyżywienie.

- To rozwiązanie pozwala na zdobycie doświadczenia u lidera branży handlowej w Polsce, a także na korzystanie z uroków miejscowości wypoczynkowej po pracy lub w dni wolne od niej – podaje biuro prasowe Biedronki.

Pierwsi kandydaci zostaną zatrudnieni od czerwca. Aplikacje można składać poprzez stronę www.pracawbiedronce.pl.

Z kolei pracownicy Biedronki będą mogli skorzystać z letniej delegacji do jednego ze sklepów sezonowych. Poza standardowym wynagrodzeniem sieć przewidziała dla nich dodatek w postaci uznaniowej premii miesięcznej, zależnej od wyników sklepu, a także nagrodę letnią.

- Dla osób zatrudnionych na stanowisku sprzedawca-kasjer w lipcu i sierpniu w sklepach zlokalizowanych w miejscowościach turystycznych wynosić ona będzie do 600 zł brutto miesięcznie. Otrzymają ją zarówno stali pracownicy kilkudziesięciu placówek w kurortach, jak i ci zatrudnieni, którzy zdecydowali się do nich dołączyć tylko na okres wakacji – wyjaśnia biuro prasowe sieci.

W wybranych przypadkach Biedronka gwarantuje pracownikom również zakwaterowanie lub pokrycie kosztów przejazdu, a także posiłek. Wyjazdy osób zatrudnionych w Biedronce realizowane są od połowy czerwca do końca sierpnia.

Żabka uruchomi 140 sklepów sezonowych

Do wakacji szykuje się również Żabka, która planuje otworzyć 140 nowych sklepów sezonowych. Najwięcej otworzy się w miejscowościach nad Bałtykiem. W Łebie pojawi się 11 nowych lokalizacji, a w Mielnie 9. Placówki sezonowe to okazja dla franczyzobiorców na dodatkowe przychody.

– Prowadzę tradycyjny sklep Żabka, jednak postanowiłam rozszerzyć swoją działalność o punkt sezonowy. Szukałam nowych wyzwań, ponieważ lubię jak dużo się dzieje. W szczycie sezonu Żabki w miejscach turystycznych są zdecydowanie częściej odwiedzane przez klientów. Przekłada się to na większe przychody, ale wymaga również większego zaangażowania. Trzeba m.in. stale monitorować zamówienia i sprawdzać warunki atmosferyczne, ponieważ im ładniejsza pogoda tym większy ruch w moich sklepach – mówi Joanna Górska, franczyzobiorczyni, która prowadzi kilka sklepów Żabki.

Jak podkreśla sieć, spośród sklepów, które w poprzednich latach funkcjonowały jako sezonowe, 21 stało się placówkami stałymi. Żabka zapewnia prowadzącym sklepy sezonowe franczyzobiorcom pawilon wraz z całym wyposażeniem. 

10 supermarketów, które zniknęły z Polski. Pamiętasz je?  

Praca w Biedronce to koszmar. Kierowniczka kazała sprzedawać przeterminowane mięso. "Co ja mogę zrobić?"