Podpisanie umowy na budowę Teatru Muzycznego w Poznaniu

i

Autor: Paweł Adamczewski

MIASTO

Coraz bliżej budowy nowego Teatru Muzycznego w Poznaniu! Jest wykonawca

2024-04-02 14:28

Pod koniec marca zakończyło się postępowanie przetargowe i wybrano wykonawcę nowej siedziby Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Budowa ma ruszyć niebawem

Pod koniec marca, po postępowaniu przetargowym został wyłoniony wykonawca nowej siedziby. 

- W Wielki Piątek ogłosiliśmy wybór zwycięskiej oferty w przetargu na budowę teatru muzycznego w Poznaniu i dzisiaj razem z panem prezydentem w związku z przekazaniem przez miasto na ostatniej sesji Rady Miasta gruntu pod teatr na rzecz teatru oraz podpisanie umowy między Powiatem Poznańskim oraz miastem Poznań na przekazanie 15 milionów środków na budowę tego teatru. (...) Czekamy, aż ta nasza decyzja się uprawomocni, może oczywiście zostać też oprotestowana. Natomiast mamy nadzieję, że mimo to, do końca kwietnia zawrzemy umowę i przed wakacjami rozpoczniemy budowę nowej siedziby teatru muzycznego.

powiedział nam dyrektor teatru muzycznego Przemysław Kieliszewski.

390 milionów złotych

Nowa siedziba, pod względem technicznym ma być skokiem w przyszłość. 

- 1200 miejsc na widowni to jest ta skala, która dla musicalu jest jak najbardziej właściwa. Rzeczywiście to będzie najnowszy i najnowocześniejszy i najlepiej wyposażony teatr w Polsce i zarówno z tej strony technologicznej, gdzie będziemy mogli czarować na widowni, ale też będziemy wspaniale dostosowani do na przykład potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo powstanie ten, mam nadzieję, piękny park wody i muzyki na tyłach tego teatru. Z dworca kolejowego będzie się do tego teatru szło przez nowy park w centrum miasta.

dodaje dyrektor teatru muzycznego Przemysław Kieliszewski.

Budowa potrwa do 2027 roku i pochłonie 390 milionów złotych z czego 15 przekazał powiat poznański.