Spektakularna akcja ratunkowa nad mostem Ohio w stanie Kentucky

i

Autor: Wikimedia, YouTube/WDRB News - Official

ŚWIAT

Ciężarówka przebiła barierki na moście i wisiała nad rzeką Ohio. Spektakularna akcja służb w miejscowości Louisville w stanie Kentucky [FILM]

2024-03-02 19:23

W Louisville w stanie Kentucky w USA w piątkowy wieczór zderzyły się trzy pojazdy. Jednym z nich była ciężarówka, która ostatecznie zawisła na krawędzi mostu. Szoferka skierowana była w stronę rzeki Ohio, a w niej przez godzinę uwięziona była kierująca pojazdem. Akcja służb była spektakularna i - co najważniejsze - skuteczna.

Wypadek na moście Clark Memorial w Louisville. Ciężarówka zawisła nad rzeką Ohio

W piątkowe południe doszło do wypadku w Louisville w stanie Kentucky. Na moście Clark Memorial zderzyły się trzy pojazdy, w tym ciężarówka. Po kolizji ciężarówka zjechała z drogi i przebiła barierki ochronne. Zahaczyła o konstrukcję mostu i zawisła nad przepaścią, szoferką do dołu. Kilkanaście metrów niżej płynęła rzeka Ohio.

Ciężarówka zwisała z mostu. Spektakularna akcja służb ratunkowych w USA

Przez blisko godzinę w szoferce uwięziona była kierująca ciężarówką. Strażacy stanęli przed trudnym zadaniem, które polegało na jej uwolnieniu. Stacja WDRB News - Official opublikowała nagranie z tej akcji ratunkowej. Widać na nim mężczyznę, który opuszcza się na linie przyczepionej do drabiny wozu strażackiego. Wszystko zakończyło się powodzeniem, kobieta została przeniesiona w bezpieczne miejsce.

To najrzadziej odwiedzany park narodowy w USA. Obowiązują tu surowe reguły