Chcesz uniknąć mandatu za prędkość? Jest na to prosty sposób!

2022-07-07 9:38
mandat kontrola policja
Autor: ART SERVICE/SUPER EXPRESS Punkty karne zadecydują o wysokości ubezpieczenia

Chyba nie ma w naszym kraju kierowcy który z uśmiechem przyjmuje od policjantów mandaty oraz punkty karne. Każdy z nas chce oszczędzać swoje pieniądze oraz nie chce zbierać punktów karnych które w końcu zbliżają nas do utraty prawa jazdy. Jak mówią policjanci na uniknięcie mandatu jest jeden prosty sposób - wystarczy jechać wolniej!

Policjanci podkreślają, że nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych? Dlaczego? Ponieważ potęguje ryzyko poślizgu, wydłuża drogę hamowania, sprawia że kierujący ma mniejsze pole do podjęcia ewentualnej reakcji, a do tego zdecydowanie potęguje obrażenia. Przy prędkości 50 km/h nasze ciało przy zderzeniu waży już około 400 kg. A to tylko 50 kg! Potem jest coraz gorzej. Jednak jeśli do kogoś to nie przemawia warto przypomnieć, iż jadąc wolnej możemy także nie dostać mandatu i zaoszczędzić nasze pieniądze! A przecież mandaty od tego roku są jeszcze droższe!

Tyle zapłacisz za przekroczenie prędkości

Aby uniknąć mandatu za nadmierną prędkość należy jechać wolniej. Przypomnijmy, iż Jeżeli zatrzyma nas policja, bo przekroczyliśmy prędkość nieznacznie, maksymalnie o 10 km/h to zapłacimy 50 złotych. Jeżeli o więcej to musimy liczyć się z takimi mandatami:

  • 11-15 km/h - 100 złotych
  • 16-20 km/h - 200 złotych
  • 21-25 km/h - 300 złotych
  • 26-30 km/h - 400 złotych.
  • 31-40 km/h – 800 złotych
  • 41-50 km/h – 1000 złotych
  • 51-60 km/h – 1500 złotych
  • 61-70 km/h – 2000 złotych
  • 71 - … km/h - 2500 złotych

W sytuacji, gdy policjant skieruje wniosek do sądu o ukaranie mandatem za przekroczenie prędkości, to kierowca może liczyć się z mandatem w wysokości od 5 do nawet 30 tysięcy złotych!

„Zastrzeliłem policjanta, bo wszedł we mnie diabeł”

Przy okazji nie stracisz też punktów karnych!

Do mandatu z pewnością zostaną dołożone punkty karne, które w przyszłym roku będziemy zbierać szybciej niż dotychczas. Dlaczego? Za przekroczenie prędkości możemy dostać nie 10, a 15 punktów karnych! Co ważne, nasze „saldo” będzie zerowane dopiero po okresie dwóch lat, od daty opłacenia mandatu. Jeżeli faktycznie zdarzy nam się znacząco przekroczyć prędkość to przez dwa lata możemy opłacać wyższe OC, ponieważ jego wysokość może zależeć od wysokości uzbieranych przez nas punktów.

Jeździjmy nieco wolniej, aby oszczędzić zdrowie i przy okazji nasze pieniądze.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Zdałbyś egzamin na prawo jazdy 2022? Sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Z jaką maksymalną prędkością możesz jechać mijając ten znak?
Quiz - znak drogowy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE