Chcą obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19! Zarząd województwa pisze list do premiera.

2021-11-24 16:55
szczepienie szczepionka covid koronawirus pandemia
Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS

Czy szczepienia przeciwko COVID-19 będą obowiązkowe? Tego chce zarząd województwa wielkopolskiego.

Zarząd województwa wielkopolskiego chce, by szczepienia przeciwko COVID-19 były obowiązkowe. Przygotowano w tej sprawie apel do premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Apelujemy o to, by osoby zaszczepione mogły korzystać z pewnych przywilejów, albo inaczej, by osoby niezaszczepiony miały ograniczony do przestrzeni publicznej poza podstawowymi potrzebami

mówi Paulina Stochniałek z Urzędu Marszałkowskiego. Zwolennikiem obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-10 jest też prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, który osoby niezaszczepione określa jako nieodpowiedzialne i nierozważne.

Mają trudniejszy przebieg choroby, trafiają do szpitali i blokują tam miejsca. A my musimy leczyć też inne choroby - nowotwory, choroby krążenia i neurologiczne. W końcu powinno się zrobić porządek z tą nieodpowiedzialną postawą osób niezaszczepionych.

W poniedziałek odbędzie się sesja sejmiku wojewódzkiego, na której będą podejmowane dalsze kroki w tej sprawie.

Hubert Hurkacz trenował z dziećmi w Gdańsku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE