Budowa ul. św. Wawrzyńca: od wtorku zmiany dla pieszych i rowerzystów

2021-02-26 15:01
Ulica Św. Wawrzyńca w Poznaniu - trwa przebudowa
Autor: ZDM Poznań

Po przerwie spowodowanej złymi warunkami atmosferycznymi i niskimi temperaturami kontynuowane są prace instalacyjne i roboty ziemne związane z budową ul. św. Wawrzyńca.

W związku z postępem robót, we wtorek (2 marca) zmieni się organizacja ruchu dla pieszych i rowerzystów poruszających się wzdłuż ul. Żeromskiego i Niestachowskiej, na wysokości ul. św. Wawrzyńca.

Wykonawca buduje kanał deszczowy, zajmuje się profilowaniem skarpy nasypu kolejowego oraz kontynuuje usuwanie kolizji z uzbrojeniem podziemnym. Roboty, które rozpoczną się we wtorek, związane są z gazociągiem, wodociągiem i siecią wysokiego napięcia – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Zaplanowane prace spowodują, że piesi i rowerzyści, poruszający się do tej pory po wschodniej stronie ul. Żeromskiego i Niestachowskiej, na wysokości ul. św. Wawrzyńca będą musieli, korzystając z przejść dla pieszych, przenieść się na zachodnią stronę ul. Niestachowskiej.  Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Oddanie do użytku nowego odcinka ulicy planowane jest na koniec bieżącego roku. Wzdłuż nasypu kolejowego powstanie jednojezdniowa droga, dysponująca po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Po południowej stronie ulicy wybudowany zostanie chodnik dla pieszych oraz droga rowerowa.

Roboty obejmują także budowę przystanków autobusowych, zjazdów do posesji, rozbudowę skrzyżowań ul. św. Wawrzyńca z ul. Niestachowską i ul. Żeromskiego oraz z ul. Kościelną, a także kanalizację deszczową wraz z przebudową kolektora i kanałów ogólnospławnych. W planach są również nasadzenia zieleni nowe oświetlenie uliczne

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE