Brak zainteresowania budową małych domów jednorodzinnych w powiecie poznańskim!

2022-01-24 18:28
Dom
Autor: Unsplash

Mimo że zmieniły się przepisy, domy jednorodzinne do 70 m2 nie interesują mieszkańców powiatu poznańskiego! Od początku roku wpłynął tylko jeden wniosek. Zgodnie z nowymi przepisami, można je wybudować, m.in. bez pozwolenia na budowę.

Brak zainteresowania budową małych domów jednorodzinnych w powiecie poznańskim! Przypomnijmy, z początkiem roku weszły w życie nowe przepisy. Budynek mieszkalny do 70 m2 można postawić bez pozwolenia na budowę.

Zainteresowanie tego typu budownictwem w powiecie poznańskim praktycznie jest zerowe. Od początku roku do starostwa powiatowego wpłynął jeden wniosek 

mówi starosta poznański, Jan Grabkowski. I dodaje, że aby rozpocząć budowę takiego domu, wystarczy zgłosić ją starostwu powiatowemu. Na małe zainteresowanie wpływ może mieć kilka rzeczy.

Mamy przecież szalejącą inflację, wiele osób traci zdolność kredytową, ceny materiałów budowlanych są wyższe niż jeszcze niedawno. Cena działki dzisiaj może być niejednokrotnie wyższa od postawienia takiego domu.

Również w innych regionach Polski budowa domu jednorodzinnego do 70 m2 nie cieszy się dużym zainteresowaniem.

QUIZ: Zgadnij, jaką gwiazdą jestem

Pytanie 1 z 6
Ludzie "martwią" się, że przez występy w telewizji zaniedbam szkołę. Te komentarze są śmieszne, bo nie ma czym się martwić, ja naprawdę daję sobie radę ze szkołą. Mam dobre oceny. Kim jestem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE