Bilety do teatru, kina, ogrodu zoologicznego - co jeszcze czeka na dawców osocza?

2021-02-23 9:33 marc
Taki zestaw prezentów czeka na ozdrowieńców, którzy oddadzą osocze
Autor: Poznan.pl

Bilety do teatru, kina, ogrodu zoologicznego i na miejskie pływalnie - to prezenty, jakie czekają na ozdrowieńców, którzy oddadzą osocze w Poznaniu. W ten sposób miasto chce podziękować dawcom i wesprzeć służby medyczne w ratowaniu życia i zdrowia chorych na Covid-19.

Aby podziękować tym ozdrowieńcom, którzy zgłoszą się do RCKiK i zachęcić kolejnych, Miasto przygotowało zestawy prezentów. Każdy, kto zdecyduje się oddać osocze w Poznaniu, otrzyma pakiet promocyjny. W jego skład wchodzić będą: torba z tkaniny i maseczka ochronna - obie z logo akcji, podziękowania od Jacka Jaśkowiaka, prezydenta miasta oraz voucher, który można będzie wymienić na bilety w jednostkach kultury, sportu i rekreacji.  Zarówno torby, jak i maseczki zostały uszyte specjalnie na potrzeby akcji przez poznańskie podmioty ekonomii społecznej. Pracują w nich m.in. osoby z niepełnosprawnościami czy wychodzące z bezdomności - mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP. - W każdym pakiecie znajdą się też vouchery ważne do końca roku, można je wymienić na bilety bezpośrednio w kasie danej instytucji. 

Tu zostanie pochowany Krzysztof Kowalewski

Vouchery-niespodzianki będą przydzielane do pakietów losowo. Dawcy będą mogli wymienić je np. na bilety: rodzinny do Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu, otwarty dla dwóch osób do Teatru Animacji, wejście dla dwóch osób do Kina Muza, Kina Pałacowego, na pływalnię krytą Chwiałka, Rataje lub Winogrady, trzygodzinny bilet dla jednej osoby do Term Maltańskich oraz bilet na pływalnię Atlantis (pojedynczy lub podwójny). Wartość pakietów wynosi ok. 95 zł.

Wszystkie vouchery będą wymieniane na bezpłatne wejścia - z jednym wyjątkiem: za bilet rodzinny w Ogrodzie Zoologicznym trzeba będzie zapłacić 1 zł. Każdy, kto chciałby wybrać się do kina lub teatru, powinien wcześniej zarezerwować konkretny termin. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!