Bezpłatne testy rozróżniające COVID od grypy dla mieszkańców! Kto może z nich skorzystać?

2021-01-07 11:18
test covid
Autor: pixabay

Instytut Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu jako pierwszy w Polsce uruchomił równoczesną diagnostykę różnicującą grypę i COVID-19. Teraz IGC PAN, wspólnie z Urzędem Miasta Poznań, fundacją Instytut Świadomości i serwisem Pacjent w Centrum zapraszają poznaniaków na nowoczesne bezpłatne testy.

Autorski test diagnostyczny Test F-INe COST (Fast INfluenza Cov One Step Test) oparty na autorskim patencie szybko i wiarygodnie określa, czy dany pacjent jest zakażony wirusem grypy czy wirusem SARS-CoV-2. To niezwykle istotne, ponieważ objawy zakażeń w obu przypadkach są często nie do odróżnienia i bez jednoznacznej diagnozy wstrzymują procesy terapeutyczne i decyzyjne zarówno te medyczne, jak i życiowe, prywatne u danej osoby.

Bezpłatne testy równoczesnego wykrywania grypy i COVID-19 czekają na pierwsze 50 osób, które włączą się do akcji.

- Poprzez kampanię chcemy zwrócić uwagę, że właśnie rozpoczęliśmy sezon grypy w Polsce. Warto mieć świadomość, że ta choroba, choć wszyscy do niej przywykliśmy, może być naprawdę niebezpiecznym schorzeniem z ciężkimi zagrażającymi zdrowiu i życiu powikłaniami, zwłaszcza dla osób z chorobami współistniejącymi, posiadającymi słabszą odporność i większe ryzyko zakażeń wirusowych. Dlatego pierwsze 50 osób, które na FB oznaczy Instytut Genetyki Człowieka PAN i udostępni na swoim profilu post mówiący o akcji z hashtagiem #testujznaminowyrok2021, będzie mogła skorzystać z bezpłatnego testu w IGC PAN - zachęca Ewelina Zych-Myłek, Prezes fundacji Instytut Świadomości.

Oddział dziecięcy szpitala wojewódzkiego w Tarnowie

Co zrobić aby skorzystać z bezpłatnego testu?

Aby skorzystać z bezpłatnego testu, wystarczy oznaczyć Instytut Genetyki Człowieka PAN na FB i udostępnić na swoim profilu post mówiący o akcji społecznej z hashtagiem #testujznaminowyrok2021! IGC PAN skontaktuje się z pierwszymi 50 osobami i przekaże szczegółowe informacje, jak i kiedy mogą wykonać test w nowoczesnym laboratorium IGC PAN w Poznaniu. Do udziału w przedsięwzięciu organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą być pewni swojego zdrowia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE