Będzie darmowy transport na szczepienia! Dla seniorów i osób niepełnosprawnych

2021-01-13 16:00 OS
Szczepienia
Autor: UMP

Z przewozu będą mogły skorzystać osoby, które mają trudności w dostępie do punktu szczepień. Od piątku będzie można się zgłosić na infolinię i umówić się na transport.

15 stycznia rusza Centralna Rejestracja - to możliwość umawiania szczepień dla seniorów 80+. Tego samego dnia będzie można zgłosić chęć skorzystania z darmowego transportu w punkcie szczepień. 

Każda gmina w ramach realizacji zadania własnego zapewni dowóz osób niepełnosprawnych oraz mających trudności w dostępie do punktu szczepień. Zadanie to może być realizowane przy zaangażowaniu jednostek organizacyjnych ochotniczych straży pożarnych lub Państwowej Straży Pożarnej. Wojewoda będzie refinansował transport w wysokości 80% stawki za przewóz 1 osoby - informuje Urząd Wojewódzki. 

Między 18 a 22 stycznia odbędzie się szczepienie mieszkańców DPS-ów - wykonają je zespoły wyjazdowe. Od 22 stycznia uruchomiona będzie możliwość umawiania terminów i zapisów na szczepienia dla seniorów powyżej 70 roku życia, a 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla seniorów powyżej 70 roku życia.

Wicewojewoda powołał pełnomocnika ds. szczepień. Został nim dyrektor wydziału polityki społecznej WUW Łukasz Krysztofiak, który będzie odpowiedzialny za koordynację w sprawie szczepień w kwestiach informacyjnych i organizacyjnych.

Wciąż trwa wyszczepianie pacjentów z etapu "O". Tylko w punkcie szczepień na MTP do końca tygodnia pierwszą dawkę szczepionki otrzyma 2,5 tysiąca pacjentów. 

Kaja Godek znowu triumfuje. Tego się nie spodziewała. Obejrzyj komentarz Adama Federa [WIDEO].