500 zł kary grzywny grozi za pozostawiony bez nadzoru bagaż

i

Autor: Straż Graniczna 500 zł kary grzywny grozi za pozostawiony bez nadzoru bagaż

Bagaż pozostawiony bez opieki. Trzeba było ewakuować Ławicę

2021-12-13 10:15

Pozostawione bez opieki bagaże, były przyczyną dwukrotnie podejmowanych działań minersko-pirotechnicznych oraz doprowadziły do ewakuacji osób na lotnisku w Poznaniu-Ławicy.

W Międzynarodowym Porcie lotniczym w Poznaniu-Ławicy funkcjonariusze Straży Granicznej zostali poinformowani, że na terenie ogólnodostępnego terminala znajduje się pozostawiony bez nadzoru bagaż. Na miejsce dotarli funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych i niezwłocznie przystąpili do realizacji swoich zadań. Na podstawie nagrań z monitoringu szybko ustalono, że bagaż pozostawiła młoda kobieta. Po wyemitowaniu komunikatu o odnalezionym bagaże kobieta zgłosiła się od razu po pozostawiony placek.   

Tego samego dnia, kilka godzin później funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych PSG w Poznaniu-Ławicy, którzy patrolowali terminale ogólnodostępne lotniska zauważyli pozostawiony zielony plecach. Niezwłocznie zapytali przebywające w pobliżu osoby czy nie wiedzą do kogo należy pozostawiony bagaż. Oddzielono i zabezpieczono od razu miejsce , w którym znajdował się bagaż oraz określono strefę zagrożenia. Wstępna analiza zapisów z monitoringu wskazała na konieczność przeprowadzenia ewakuacji. Po uzyskaniu zgody administratora obiektu ewakuowano personel i osoby ze stanowiska do badań na obecność SARS-CoV-2 oraz ze stanowiska informacyjnego. Na podstawie monitoringu funkcjonariusze ustalili, że bagaż pozostawiła kobieta. Po wysłuchaniu komunikatu sprawczyni wykroczenia szybko zgłosiła się po swój bagaż, jak się okazało pozostawiony przez roztargnienie.

QUIZ, To był dziwny tydzień

Pytanie 1 z 10
Minister Rolnictwa Henryk Kowalczyk na antenie RMF FM przekonywał, że ma zdjęcia przedstawiające pół kilo chleba za niezwykle niską cenę. Ile kosztował ten bochenek?

Apelujemy do podróżnych o rozwagę i niepozostawianie bez opieki bagaży, a także zwrócenie baczniejszej uwagi na tych, którzy przyczyniają się do tego typu utrudnień. Każdorazowe pozostawienie bagażu bez opieki skutkuje uruchomieniem szeregu procedur bezpieczeństwa oraz utrudnia prawidłowe funkcjonowanie portu lotniczego. Za pozostawienie bagażu bez opieki grozi mandat w wysokości 500 zł, natomiast zarządzający lotniskiem może dochodzić od osoby odszkodowania związanego z kosztami przeprowadzonej akcji i związanymi z tym utrudnieniami na lotnisku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE