Avenida ZNOSI OPŁATY za toalety! To po głosach mieszkańców i naszej interwencji!

2020-03-13 14:24
Avenida Poznań
Autor: Wikipedia ŚMIERĆ w CH Avenida w Poznaniu! "Mężczyzna stał w kolejce i nadle zasłabł"

Do naszej redakcji docierają wiadomości, w których klienci centrum handlowego Avenida narzekają na płatne toalety. Chodzi o brak możliwości częstego mycia rąk. Co na to dyrekcja Avenidy? Mamy oświadczenie.

Do naszej redakcji dotarło kilka wiadomości, w których klienci Avenidy narzekają na płatne toalety w obiekcie. Zaznaczają oni, że nie mogą często myć rąk, a biorąc pod uwagę obecną sytuację, jest to wysoce wskazane. Post o podobnej treści został również zamieszczony na facebookowym profilu Spotted: MPK Poznań.

Wszędzie mówi się o profilaktyce w związku z koronawirusem, ale galerii Avenida widocznie to nie dotyczy. Brak możliwości umycia rąk w całej galerii, bo „płatność za toaletę tylko gotówką kart nie przyjmujemy” jest niepoważne. Samo płacenie 2-3 zł za możliwość umycia rąk podczas epidemii jest żartem. Nie pozdrawiam również Pani która na moje tłumaczenie, że nie mam gotówki wzruszyła ramionami twierdząc „no to trudno”.

O sprawę zapytaliśmy w galerii Avenida. Od dyrekcji otrzymaliśmy oświadczenie. Oto jego treść:

Toaletami na terenie Centrum Handlowego Avenida zarządza zewnętrzna firma Sanifair. W związku z pojawieniem się w Polsce koronawirusa, zwróciliśmy się do firmy z prośbą o bezpłatne udostępnienie toalet Klientom. Firma zdecydowała, że od dzisiaj toalety zostają udostępnione Klientom bezpłatnie w celu mycia rąk.

Niezależnie od tego, w naszym Centrum wprowadziliśmy szereg działań prewencyjnych, które mają zapewnić bezpieczeństwo naszym Klientom, Pracownikom i Najemcom. Zwiększyliśmy częstotliwość i intensywność czyszczenia i dezynfekcji – zwłaszcza w miejscach takich jak poręcze schodów, klamki drzwi, blaty robocze. Na drzwiach wejściowych do Centrum zamieściliśmy informację, jak zapobiegać zakażeniu koronawirusem wraz z kontaktem na infolinię w przypadku pytań lub niepokojących objawów. W toaletach dla pracowników wymieniliśmy mydło na antybakteryjne i antywirusowe, zamieściliśmy także informację wraz z instrukcją przedstawiającą prawidłowy proces mycia rąk. 

Wszyscy pracownicy w Centrum i Najemcy zostali uwrażliwieni na zaistniałą sytuację i poinformowani o podjętych działaniach i odpowiednich zaleceniach dotyczących zachowania (np. wskazówki dotyczące regularnego i dokładnego mycia rąk, stosowania dostarczonych środków dezynfekujących).

Jesteśmy także w ścisłym regularnym kontakcie z władzami i stale monitorujemy aktualny rozwój sytuacji, aby podejmować wszelkie niezbędne działania. Na ten moment nie jest planowane zamknięcie Centrum. Również godziny otwarcia nie uległy zmianie.

czytamy w oświadczeniu.

ZOBACZ TAKŻE:

Koronawirus: Czy sklepy zostaną zamknięte?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE