Autobusy wodorowe - konferencja - Poznań

i

Autor: Michalina Maciaszek

Autobusy wodorowe będą jeździć po Poznaniu. Co to za pojazdy?

2022-10-26 15:03

Ciche, nowoczesne i ekologiczne pojazdy będą jeździć po Poznaniu! 25 autobusów wodorowych już w połowie przyszłego roku pojawi się w mieście.

Autobusy wodorowe będą jeździć po Poznaniu. 25 pojazdów już w połowie przyszłego roku pojawi się w mieście. Są ciche, nowoczesne i ekologiczne.

- Cieszę się, że to jest również bardzo istotny wpływ tej innowacji i transakcji na kwestie środowiskowe. Musimy ograniczać dwutlenek węgla. Te autobusy są zeroemisyjne - mówi nam prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. Autobusy wodorowe emitują wyłącznie parę wodną. Będą tankowane na stacji niedaleko pętli Miłostowo. Będzie można je spotkać na różnych liniach.

- Wyposażenie w zasadzie standardowe tak jak we wcześniejszych naszych pojazdach, a więc oczywiście klimatyzacja, pełna informacja pasażerska, rampa dla inwalidów, miejsce dla wózków plus przyciski otwierania i zamykania drzwi czy stopu alfabetem Braille’a - mówi nam Marek Grzybowski z MPK Poznań. Autobus wodorowy jest w stanie przejechać 350 km na jednym tankowaniu. Koszt jednego autobusu wodorowego to około 3 miliony złotych. MPK dostało dofinansowanie do pojazdów w wysokości 90 %.

Slang korporacyjny. Jak dobrze go znasz? Mało kto zna wszystkie odpowiedzi!

Pytanie 1 z 7
"Workflow" - co kryje się pod tym hasłem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE