Atak nożownika na przedszkolaki w Poznaniu. Chłopiec nie żyje

i

Autor: se.pl

NA SYGNALE

Atak nożownika na przedszkolaki w Poznaniu. Dźgnięty 5-latek nie żyje. Sprawcą 71-letni mieszkaniec okolicy [ZDJĘCIA]

2023-10-18 14:08

Sprawdził się najczarniejszy scenariusz. Pięciolatek nie przeżył ataku nożownika na Łazarzu w Poznaniu. Długa reanimacja i operacja nie przyniosły skutku, malec zmarł w szpitalu. Zaatakował go 71-letni mężczyzna. Jest już w rękach policji. Najnowsze informacje w tej bulwersującej sprawie.

Atak nożownika w Poznaniu. Nożownik zaatakował grupę przedszkolaków. 5-latek nie żyje

Ta sprawa wstrząsnęła całą Polską. W środę około 10:00 na ul. Karwowskiego na poznańskim Łazarzu nożownik zaatakował przechodzącą grupę przedszkolaków. Przedszkolaki szły ze swoimi opiekunami na pobliską pocztę. Dziś bowiem Dzień Poczty Polskiej, inaczej zwany Dniem Listonosza. Maluchy chciały wysłać pocztówki...

Sprawca, mężczyzna w podeszłym wieku, dźgnął 5-latka w klatkę piersiową. Natychmiast wezwano służby. Ratownicy medyczni przez kilkadziesiąt minut reanimowali malca, następnie trafił na stół operacyjny. Niestety, kilkanaście minut po godzinie 12:00 prof. Przemysław Mańkowski przekazał mediom, że chłopca nie udało się uratować, zmarł w szpitalu.

Nożownik zaatakował przedszkolaki w Poznaniu. Kim jest sprawca?

Rzecznik Wielkopolskiej Policji potwierdził mediom, że sprawca został zatrzymany. - To mężczyzna w podeszłym wieku. Zatrzymała go policjantka po służbie. Pomógł jej jeszcze jeden mężczyzna, który akurat znalazł się w pobliżu. To on wytrącił mężczyźnie nóż - powiedział mł. insp. Andrzej Borowiak.

Nożownikiem okazał się 71-letni mieszkaniec okolicy. Na razie nie wiadomo, co nim kierowało. Jak ustalili dziennikarze portalu se.pl, mężczyzna przed samym atakiem miał krzyczeć "Ave Putin!". Według wstępnych informacji miał przy sobie także drugi nóż.

Tak wygląda miejsce śmierci 5-letniego Maurycego. Mieszkańcy przynoszą misie i znicze