Atak nożownika na przedszkolaki w Poznaniu

i

Autor: Google Street View, redakcja

NA SYGNALE

[AKTUALIZACJA] Tragedia na Łazarzu w Poznaniu. Mężczyzna zaatakował grupę przedszkolaków. Dźgnął nożem 5-latka. Trwa walka o życie chłopca [ZDJĘCIA]

2023-10-18 11:41

Szokujące sceny na poznańskim Łazarzu. Mężczyzna zaatakował nożem grupę przedszkolaków. Dzieci były z opiekunami na spacerze. Jeden z chłopców został dźgnięty. Trwa reanimacja 5-latka. Policja przeprowadziła obławę na sprawcę. Zatrzymano mężczyznę w podeszłym wieku.

Atak nożownika na przedszkolaki w Poznaniu. Pięciolatek dźgnięty nożem

Według naszych informacji do zdarzenia doszło w środę tuż przed 10:00. Grupa przedszkolaków wraz z opiekunami była na spacerze po Łazarzu. - W trakcie przechodzenia ulicą Karwowskiego do dzieci podszedł mężczyzna, który dźgnął nożem 5-letniego chłopca - przekazał portal epoznan.pl

Pięciolatek mocno ucierpiał. Trwa walka o jego życie. Na miejscu trwa reanimacja.

Sprawca uciekł, więc policja przeprowadziła obławę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że udało się go już złapać. - Na miejsce jedzie mł insp. Andrzej Borowiak z Wielkopolskiej Policji. Za kilka minut będziemy mogli przekazać państwu więcej szczegółów - powiedziała nam mł. asp. Marta Mróz z KMP Poznań.

Artykuł będzie na bieżąco aktualizowany.

[AKTUALIZACJA, 11:30]

Rzecznik Wielkopolskiej Policji potwierdził, że doszło do zdarzenia. - Najpierw miał grozić dzieciom, a następnie ranił 5-letniego chłopca i uciekł z miejsca zdarzenia - poinformował rzecznik poznańskiego pogotowia ratunkowego Jakub Wakuluk na antenie RMF FM.

Mł. insp. Andrzej Borowiak przekazał PAP, że policja zatrzymała nożownika. To mężczyzna w podeszłym wieku. Wciąż trwa walka o życie 5-latka.

[AKTUALIZACJA, 12:30]

Niestety, sprawdził się najczarniejszy scenariusz. 5-latek zmarł w szpitalu. Wciąż napływają nowe, szokujące informacje o samym ataku.

Listen on Spreaker.