Arka Gdynia - Lech Poznań. Relacja z meczu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski

Autor: PAP/Piotr Matusewicz Arka Gdynia - Lech Poznań. Relacja z meczu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski

Arka Gdynia - Lech Poznań. Kolejorz awansował do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski

2023-12-07 22:58

W czwartkowy wieczór poznaliśmy ostatniego ćwierćfinalistę Fortuna Pucharu Polski w sezonie 2023/24. Został nim Lech Poznań, który pokonał Arkę Gdynia. Ten mecz nie był wielkim widowiskiem, ale Kolejorz dopiął swego i jest ciągle w grze o krajowy puchar.

Starcie pomiędzy Arką Gdynia, a Lechem Poznań to mecz przyjaźni. Kibice obu klubów bardzo się lubią, ale na boisku nie ma sentymentów. Tym bardziej, że stawką czwartkowego meczu był awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Faworytami byli goście z Poznania, którzy celują w wygranie rozgrywek.

Poznaniacy przez całą pierwszą połowę długo utrzymywali się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. Aż w doliczonym czasie gry Filipowi Marchwińskiemu udało się pokonać bramkarza gospodarzy. Pomocnik Lecha wykorzystał podanie głową Dino Hoticia. Tym samym Kolejorz do szatni schodził z prowadzeniem.

Arka - Lech. To nie było wielkie widowisko

Po zmianie stron gry Kolejorz nie miał zamiaru forsować tempa. Z kolei gdynianie nie mieli pomysłu, jak rozmontować obronę gości. W 78. minucie Antonio Milić wbił piłkę do bramki gospodarzy, ale sędzia po analizie VAR nie uznał drugiego gola dla Lecha.

Lech Poznań w ćwierćfinale. Z kim może zagrać Kolejorz?

Wynik nie uległ już zmianie do końca spotkania. Tym samym Lech Poznań został ostatnim ćwierćfinalistą Fortuna Pucharu Polski. Z kim będzie mógł się zmierzyć Kolejorz na tym etapie rozgrywek? Oto pozostałe drużyny, które wywalczyły awans: