telefon stacjonarny

i

Autor: Pexels

Policja

7 osób z zarzutami działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Oszukiwali osoby z całej Polski

O sprawie poinformował rzecznik Wielkopolskiej Policji. 7 osób usłyszało zarzuty w związku z oszustwami i próbami wyłudzeń. Do jednej takiej sytuacji doszło na terenie Szczecina, gdzie poszkodowana straciła dużo pieniędzy. Do zatrzymań oszustów doszło na terenie Poznania, Gdańska i Wrocławia.

Siedmioro oszustów z zarzutami!

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, siedem osób usłyszało zarzuty oszustwa. Dokonywali je na terenie całej Polski, metodą na pracownika banku. Oskarżeni zostali także o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Z informacji Wielkopolskiej Policji, sprawa miała początek w Szczecinie.

Jak działali oszuści?

Szczegóły sprawy ujawnił rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu młodszy inspektor Andrzej Borowiak. - Pokrzywdzona odebrała telefon i usłyszała, że właśnie w tej chwili ktoś próbuje wziąć kredyty na jej koncie bankowym. Podczas rozmowy na jej telefon zaczęły przychodzić esemesy, rzekomo z banku, zawierające informacje o złożonych wnioskach kredytowych. Rzekomy pracownik banku obiecał, że wnioski zostaną zablokowane. Faktycznie, po chwili przyszły kolejne informacje z informacjami o anulowaniu wniosków - przekazał rzecznik prasowy Wielkopolskiej Policji.

Co grozi przestępcom?

Do zatrzymań doszło m.in w Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu. Akcja rozpoczęła się 6 lutego. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwa grozi im do 8 lat więzienia. Czterech z oszustów trafiło na wniosek prokuratury do aresztu, a troje z nich ma zasądzony dozór policyjny.

Zobaczcie zdjęcia z sali sądowej!

Aresztowanie dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież 800 tys. złotych w Gostyniu!