40-KILOGRAMOWĄ CUKINIĘ wyhodowano w Gnieźnie! Ma blisko METR DŁUGOŚCI!

2021-10-15 13:17

Gigantyczną cukinię wyhodowano w domowym ogródku w Gnieźnie! Warzywo ma blisko metr długości i waży 40 kilogramów.

Ma blisko metr długości, waży 40 kilogramów i jest...cukinią z domowego ogródka. Kabaczek tych rozmiarów wyhodowała pani Bożena z Gniezna. Jak sama przyznaje, nie skupiała się na tym, by warzywo urosło do takich rozmiarów. Ta cukinia rosła gdzieś w ukryciu - mówi nam Bożena Puglisi.

Zarosła obszar mniej więcej 30 metrów kwadratowych. Pojawiły się kwiaty, a następnie cukinie, które się tam zawiązywały. No i my to sobie zbieraliśmy. A ta jedna gdzieś tam w jakimś bocznym pędzie sobie rosła i nikt o niej nie wiedział.

To nie pierwszy raz gdy w tym ogrodzie pojawiają się takie zbiory. Kilka lat temu udało się wyhodować blisko 40-kilogramową dynie oraz fasolki szparagowe, które urosły na wysokość 2,5 metra.​

Normalnie tam jakąś tyczkę się wkłada i to sobie rośnie, a tutaj już po prostu tych tyczek zabrakło. Musieliśmy ją z powrotem opuszczać, bo tak nam wyrosła.

Gigantyczna cukinia trafi do potrzebujących.Dodajmy, do pobicia rekordu Polski zabrakło jej około 10 kilogramów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE