21 milionów złotych – tyle miasto przeznacza na organizacje lekcji religii

2021-01-29 0:22
Szczecin. Ksiądz do rodziców: Kaleczycie swoje dzieci! To religia jest najważniejszym przedmiotem!
Autor: kisistvan77 / pixabay Szczecin. Ksiądz do rodziców: "Kaleczycie swoje dzieci! To religia jest najważniejszym przedmiotem!"

Przed tygodniem, radny miasta Poznania, Bartłomiej Ignaszewski wystosował interpelację – ile urząd miasta wydaje pieniędzy na organizacje lekcji religii. Okazało się, iż jest to 21 milionów złotych. To prawie tyle samo, ile wynosi pula przeznaczana co roku na Budżet Obywatelski.

Coraz więcej badań społecznych pokazuje brak zgody społeczeństwa na finansowanie lek-cji religii w miejskich placówkach edukacyjnych. Np. W badaniu przeprowadzonym przez Ipsos dla OKO.press na pytanie "Gdzie Pana/Pani zdaniem powinna być nauczana religia?" 68proc. Respondentów odpowiedziało, że w parafii. Za nauczaniem religii w szkołach opo-wiedziało się zaledwie 27proc. badanych.

Jaka kwota w roku szkolnym 2018/2019 oraz 2019/2020 została przez Urząd Miasta Poznania łącznie wydatkowana na wynagrodzenia nauczycieli religii we wszystkich przedszkolach i szkołach, dla których organem prowadzącym jest Urząd Miasta Poznania - czytamy w interpelacji napisanej przez radnego.

Jak się okazuje Miasto Poznań, na organizację lekcji religii przeznaczyło w ubiegłym latach 21 milionów. I tak każdego roku. Kwota wydaje się być bardzo wysoka. Zwłaszcza, iż każdego roku miasto wydaje na 21 milionów na organizacje Budżetu Obywatelskiego. To właśnie o taką kwotę walczą mieszkańcy w corocznym głosowaniu.

Dajcie znać na co byśmy mogli wydać te pieniądze gdyby nie religia w szkole. Ja stawiam na remont szkół i nowe baseny - skomentował na swoim profilu na Facebooku radny Bartłomiej Ignaszewski.

Komisarz mama - zwiastun serialu

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE