16. PKO Poznań Półmaraton za nami! Tysiące biegaczy na ulicach stolicy Wielkopolski. Zobaczcie zdjęcia

W niedzielę, 14 kwietnia od 10:00 odbył się po raz szesnasty PKO Poznań Półmaraton. Dystans 21,097 kilometra przebiegło ponad 10 tysięcy biegaczy. Imprezę zdominowali biegacze z Etiopii i Kenii, którzy byli na najwyższych miejscach zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet. Zwycięzca przebiegł trasę w trochę ponad godzinę.

16. PKO Poznań Półmaraton zakończony!

W niedzielę, 14 kwietnia o godzinie 10:00 ponad 10 tysięcy biegaczy wyruszyło na trasę 16. PKO Poznań Półmaratonu. Półmaraton to 21 097 metrów. Najlepsi pokonali ten dystans w niewiele ponad godzinę. Wśród zwycięzców byli głównie reprezentanci Kenii i Etiopii. Polacy zajęli dalsze, choć nadal wysokie miejsca.

Etiopczycy i Kenijczycy zdominowali półmaraton

Wśród najlepszej trójki mężczyzn i kobiet czołowe miejsca zajęli przedstawiciele Afryki. Oto, kto zwyciężył w tegorocznym półmaratonie i ich czasy: