WAKACJE

Najpiękniejsze plaże w Polsce. To tu spędzisz wyjątkowy urlop

2024-05-28 10:58

Choć ceny w nadmorskich kurortach z roku na rok osiągają coraz bardziej szokujące ceny, wciąż nie brakuje chętnych od spędzania wakacji nad Bałtykiem. Trudno się dziwić - polskie miejscowości mogą się pochwalić wyjątkowo malowniczymi plażami. Wybraliśmy te najpiękniejsze. Zobacz w jakich miejscowościach warto spędzić tegoroczny urlop.

Plaża w Szczecinie Dąbiu otwarta po długim remoncie

Świnoujście

Ten malowniczy kurort na Pomorzu Zachodnim od kilku sezonów zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najpiękniejszych polskich plaż. Naszym zdaniem tytuł zwycięzcy jest jak najbardziej zasłużony. Dlaczego? Świnoujście może się pochwalić szerokimi, piaszczystymi plażami. W niektórych miejscach szerokość wynosi nawet 200 metrów. Ponadto plaże wyróżniają się wyjątkową czystością i dobrym nadzorem. Warto też wspomnieć, że właśnie w Świnoujściu temperatura Bałtyku jest najcieplejsza, co przyciąga wielu amatorów morskich kąpieli.

Hel

Plaża na Półwyspie Helskim cieszy się popularnością nie tylko wśród amatorów sportów wodnych. Ściągają tu także miłośnicy plażowania i pięknych, nadmorskich widoków. Hel jest pod tym względem absolutnie wyjątkowy. Trudno znaleźć inną miejscowość otoczoną plażami aż z trzech stron. Nie tylko my tak myślimy - serwis The World Geography uznał Półwysep Helski za jeden z piętnastu najpiękniejszych półwyspów świata. Na miejscu czeka na was kąpielisko liczące ponad 100 m. Brzmi jak bajka, ale wystarczy przyjechać na Hel by przekonać się, że jest jak najbardziej prawdziwa.

Kołobrzeg

Kołobrzeg od lat uznawany jest za jeden z najpiękniejszych polskich kurortów. Nadmorskie uzdrowisko co roku odwiedzają rzesze turystów i kuracjuszy. Unikalny mikroklimat to nie jedyna zaleta tej miejscowości. Kolejnym atutem Kołobrzegu jest tutejsza plaża, zlokalizowana w pobliżu latarni morskiej i molo. Czysty piasek i malownicze widoki sprawiają, że kąpielisko w Kołobrzegu zyskuje czołowe miejsca w corocznych rankingach. 

Sopot

Plaża w Sopocie to najbardziej znane i bez wątpienia jedno z najpiękniejszych kąpielisk w całym Trójmieście. Przy samej plaży znajdują się liczne gastronomie, a także hotele (m.in. legendarny Grand oraz Sheraton) z prywatnym wejściem. To m.in. sprawia, że plaża jest tu tak czysta i zadbana. Niewątpliwym atutem sopockiego kąpieliska jest słynne molo - największe w Europie.

Stogi

Wspominaliśmy o szerokich plażach Świnoujścia, jednak okazuje się, że Gdańsk bije te wyniki, wygrywając w rankingu najszerszej plaży w Polsce. Mowa oczywiście o dzielnicy Stogi, gdzie plaża ma aż 132 metry szerokości. Ponadto, gdańska plaża jest także bardzo malownicza i czysta. Ponadto, kąpielisko może się poszczycić nowoczesnym zapleczem ratowniczo – sanitarnym. Znajdziemy tu także Letni Stadion, na którego trybunach znajduje się aż 1500 miejsc. Na plażowym stadionie organizowane są turnieje rugby i piłki ręcznej. Plaża na Stogach ma 4 km długości, co gwarantuje długie i przyjemne spacery nad brzegiem morza.