Muzeum Obrzydliwego Jedzenia w Szwecji

i

Autor: Rosa Bame / Starface/STARFACE PHOTO /East News Muzeum Obrzydliwego Jedzenia w Szwecji

Muzea świata

Najdziwniejsze muzea świata. Aż trudno uwierzyć, że istnieją naprawdę

2024-05-24 12:20

Muzea to miejsca, które kojarzą się jako skarbnica artefaktów historycznych czy ważnych dla dziedzictwa kulturowego dzieł sztuki. Jak się jednak okazuje, istnieją również takie muzea, które mogą przyprawić o zawrót głowy. Zapraszamy do podróży po najciekawszych muzeach na świecie, gdzie znajdują się najdziwniejsze eksponaty. Na zachętę, wyobraźcie sobie, że istnieje muzeum zupek chińskich, asfaltu, czy pasożytów!

Muzea to miejsca, gdzie przechowuje się skarby historii, sztuki, czy nauki. Ale niektóre z nich zdecydowanie przekraczają granice konwencji, oferując najdziwniejsze eksponaty i dostarczając niezapomnianych przeżyć. Zapraszamy do krótkiej podróży po najbardziej niezwykłych muzeach świata, które potrafią rozbudzić naszą ciekawość i wywołać uśmiech na twarzy.

Polacy O Swoich Fantazjach! Sonda Bez TABU | WYWIADEX Radio ESKA Iza Zabielska

1. Muzeum Słoniny we Lwowie

We Lwowie, pośród niezwykłych miejsc, znajduje się Muzeum Słoniny. Eksponaty z rzeźbioną słoniną obejmują usta Marylin Monroe, penisa Dawida czy nawet bijące serce ze słoniny.

2. Muzeum Toalet w New Delhi

Dr Bindeshwar Pathak, pasjonat historii toalet, stworzył Muzeum Toalet w New Delhi. Znajdziemy tu od bidetów po toalety z XII wieku. Podobne miejsca znajdują się rónież w Pradze i Kijowie.

3. Muzeum Zupek Chińskich w Yokohamie

W Japonii, w Yokohamie, znajduje się Muzeum Zupek Chińskich. Można w nim zobaczyć opakowania po zupkach chińskich wiszące na ścianach.

4. Muzeum Penisa w Reykjaviku

Islandzkie Muzeum Penisa to ponad 200 penisów ssaków, od gigantycznego kaszalota po mikroskopijnego chomika. Założone przez Sigurðura Hjartarsona w 1997 roku, to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie.

5. Muzeum Pojemników Śniadaniowych w Columbus

W stanie Georgia w USA znajduje się muzeum, które gromadzi pojemniki śniadaniowe, termosy i pudełka na żywność. Kolekcja sięga lat 50. XX wieku.

6. Muzeum Włosów w Turcji

W Turcji istnieje Muzeum Włosów, gdzie Galip Körükçü zgromadził 16 tysięcy kosmyków włosów różnych kobiet.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Melt Museum Warszawa. Bilety 2023, godziny otwarcia, wystawy i wszystko, co musicie wiedzieć

7. Muzeum Tortur w Amsterdamie

W Amsterdamie znajduje się Muzeum Tortur, prezentujące średniowieczne urządzenia do tortur, od maszyny do zgniatania głowy po gilotynę

8. Muzeum Pasożytów w Tokio

W Tokio odwiedzający mogą podziwiać 300 rodzajów pasożytów ludzkich w Muzeum Pasożytów, zanurzonych w formalinie, wraz z wystawą obrazującą cykl życia pasożytów.

9. Muzeum Lodów we Włoszech

We włoskim miasteczku niedaleko Bolonii powstało pierwsze w historii Muzeum Lodów, gdzie można poznać nazwiska związane z powstaniem zimnych słodkości.

10. Muzeum Waginy w Wielkiej Brytanii

Powstało w 2019 roku w dzielnicy dzielnicy Camden Town w Londynie, celem podnoszenie świadomości na temat kobiecej anatomii, zdrowia oraz zmiany sposobu postrzegania kobiecych narządów płciowych.

11. Muzeum Obrzydliwego Jedzenia w Szwecji

W Malmö znajduje się słynne Muzeum Obrzydliwego Jedzenia. Znajdziecie w nim całe spektrum paskudnych potraw z różnych krajów. Szwedzkiego kiszonego śledzia, chińskie wino z myszy, chipsy z byczego penisa czy mongolski sok z okiem owcy.

12. Muzeum Zerwanych Związków w Zagrzebiu

W Zagrzebiu znajduje się muzeum, które prezentuje eksponaty związane z zerwanymi związkami, takie jak światełko do psiej obroży ku pamięci małżeństwa, pluszaki, torba do wymiotowania czy bielizna.

13. Muzeum Asfaltu w USA

To mało porywające miejsce znajduje się w Sacramento. Tu można zobaczyć fragmenty dróg asfaltowych z całego świata, a nawet zrobić własny asfalt według specjalnej receptury.

14. Muzeum Złej Sztuki w USA

Tu znajdują się nieudane prace malarskie niespełnionych artystów, a także podróbki znanych dzieł sztuki. Wszystko w złym guście.

15. Muzeum Kosiarek w Wielkiej Brytanii

To nie byle jakie muzeum. Można tu obejrzeć urządzenia z różnych okresów. A co więcej, kolekcja obejmuje kosiarki znanych osób, jak chociażby księcia Karola.